alexa

banner912

banner766

'Kömürün rengi gibi şehri karartmayın'

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir’e kurulması planlanan termik santral ve açmış oldukları dava sonucu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ataç, “Kömürün rengi gibi Eskişehir’i karartmayın. Bu şehir çok kıymetli bir şehir. Bu şehir hakkında böyle bir karar verildiğinde insanların aklına türlü türlü şeyler geliyor” dedi.

Siyaset 22.01.2019, 17:54 22.01.2019, 18:27 ABONE OL: google news
'Kömürün rengi gibi şehri karartmayın'

Eskişehir’in Alpu ilçesine yapılması planlanan kömürlü termik santral için Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan dava sonuçlandı ve Danıştay’a acele kamulaştırma kararına karşı açılan dava, itiraz yolu kapalı olmak üzere yürütülmesinin durdurulması hükmüne bağlandı. Kararla ilgili konuşan Ataç, “Termik santral konusunda bütün Eskişehir ayağa kalktı. Ben öncelikle hassasiyet için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu konu daha bitmedi daha da devam edecek. Bu konu çok hassas bir konu. Kömürün rengi gibi Eskişehir’i karartmayın. Bu şehir çok kıymetli bir şehir. Bu şehir hakkında böyle bir karar verildiğinde insanların aklına türlü türlü şeyler geliyor. Danışmadan böyle bir termik santralin yapılması kötü bir karar. Bunun düzeltilmesini istedik" diye konuştu. 

"Tarafsız karar aldılar": Ataç, “Her ne kadar hükümet hukuka baskı yapsa da gerçekten bu konuda tarafsız hakimlerimiz var. Buradan o hakimlere Eskişehir halkı adına minnetlerimi sunuyorum. Tarafsız karar aldılar. Bağımsız karar aldılar. Eskişehir’de artık yavaş yavaş termik santralin yapılamayacağına dair kararlardır. Eskişehir’in gözü aydın, hayırlı olsun. Termik santralin hukuk boyutu çok önemli noktalara geldi” dedi. 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@