banner493

MHP, Eskişehir'de aday çıkarmayabilir

Yerel seçimde ittifak görüşmelerinin sürdüğü AK Parti ve MHP arasında uzlaşı süreci bugün de devam ediyor. Ankara kulislerini canlı yayında aktaran NTV parlamento muhabiri Özgür Akbaş, daha önce AK Parti'nin kılpayı seçimi kaybettiği kentlerde MHP'nin aday çıkarmayabileceğini söyledi, Eskişehir örneğini verdi.

MHP, Eskişehir'de aday çıkarmayabilir

Oğuz Haksever'in AK Parti ve MHP arasında geçen yerelde ittifak görüşmelerine ilişkin sorularını yanıtlayan Özgür Akbaş, son dakika gelişmelerini izleyicilerle paylaştı. Akbaş, AK Parti ile MHP kurmaylarının görüşmelerinin devam ettiğinin altını çizdiği bilgilerde, MHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarmayabileceğini Ankara kulislerinden aktardı.

Öngörüleri ve doğru tahminleri ile bilinen NTV muhabiri Akbaş, AK Parti'nin daha önceki yerel seçimlerde kılpayı kaçırdığı kentlerde MHP'nin aday çalışmasına girmeyeceğini ve AK Parti'nin adayını destekleyecebileceğini ifade etti. Akbaş, Eskişehir Büyükşehir'i örnek vererek, ''MHP Eskişehir'de aday çıkarmayabilir. Ancak görüşmeler devam ediyor'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner483

banner486

banner487

banner490

banner491

banner492

banner485

banner484

banner488

banner489