alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Milletvekili Süllü: Bir dokunduk bin ah işittik

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, İnönü ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Bir dokunup bin ah işittiklerini belirten Süllü “İnönü’de hemşerilerimiz döviz kurlarının düşmesine rağmen alım gücünün yükselmediğini belirterek bu kötü gidişe artık dur denilmesi gerektiğini belirtiyor” dedi.

Siyaset 28.12.2021, 13:19 30.12.2021, 11:56 ABONE OL: google news
Milletvekili Süllü: Bir dokunduk bin ah işittik

Cumhuriyet Halk Partisi İnönü İlçe Başkanı Hüseyin Demirci ile İnönü’de ziyaretler gerçekleştiren CHP Eskişehir Milletvekili Süllü “Hangi sektörden olursa olsun hemşerilerimiz döviz kurlarında yaşanan düşüşün fiyatlara yansımadığını söylüyor. Maliyetler yükselmeye devam ediyor. Esnaf sattığı ürününe seneden seneye bir, iki TL zam yapıyor. Bu zam da yıl içerisinde eriyor. Vatandaşın alım gücü düşmeye devam ettiği için esnaf yükselen fiyatlar oranında zam yapamıyor. Özetle hep zarar hep zarar.” dedi.

“Gözlerimdeki ışıltıyı görüyor musunuz? diyen Bakan Nebati gelsin İnönü’de 100 adet A4 fotoğraf kağıdını üç ay önce 70TL’ye alıyordum şimdi 420TL. Fiyatlarda düşüş olmadı. diyen fotoğrafçı, 1 adet otobüs lastiği 3.200TL’den 5.200TL’ye çıkmış. 4 tanesi 20 Bin TL. Üniversitede kızım okuyor, emekliyim ve servis şoförlüğü yapıyorum. diyen servisçi kardeşimizin ve daha birçok vatandaşımızın gözlerindeki üzüntüyü görsün. Böyle bir anlayışla ekonomiyi uzun süre ayakta tutmak mümkün değil. Küçük esnaftan sanayiciye üretimin durduğu noktada ağır bedeller öderiz.” dedi.

"Yem fiyatları sebebiyle hayvanları kesime yolluyoruz"

Tarım ve Hayvancılığın da durma noktasına geldiğini belirten Süllü “Geçen yıl 70TL olan bir çuval yemin fiyatı bu yıl sonunda 250 TL. İnönülü hemşerilerim hayvanlarının fiyatlarının aynı oranda artmadığını belirterek hayvancılık yapmanın artık imkânsız hale geldiğini söylüyor. Süt üretiminin maliyeti yükseldiği için artan maliyeti fiyata yansıtamayan üretici ineklerini kesime gönderiyor. Emekli maaşı olan üretici maaşını da hayvanlara harcadığını ve üstüne kredi çekerek borcunu borçla kapatmaya çalıştığını belirtiyor. Bir mısır üreticisi geçen yıl 50 bin adet mısır tohumunu 600 TL’ye aldığını, bu yıl Bin TL’ye bulamadığını belirtirken pancar üreticisi 1 ton pancarı 420 TL’ye sattığını küspeyi 470TL’den geri aldığını belirterek ondan da zarar ettim diyor. Türkiye yönetilemiyor. Bu süreçten çıkış derhal seçimdir. Halkımız bu kötü gidişe sandıkta dur diyecektir.” Dedi.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:08
Öğle 13:14
İkindi 15:48
Akşam 18:11
Yatsı 19:33

Gelişmelerden Haberdar Olun

@