alexa

banner912

banner766

Saadet Partili Köse: Geçim ittifakı kuracağız

Eskişehir'de Köprübaşı'nda geçim ittifakı adlı stant kuran Saadet Partisi'nde Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Köse "Ülkemizin, insanlarımızın dertleri her geçen gün artarken ülkemizde asıl konuşulması gerekenler ne yazık ki konuşulmuyor. 19 yıldır iktidar olanlar, mağdurlar ordusu oluşturdular. Liyakati esas almadılar, işsizler ordusu oluşturdular. İyi gün, kötü gün demeden vergi topladılar esnafımızı, insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Yanlış politikalarda ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına mahkum ettiler" dedi.

Siyaset 28.07.2021, 16:11 29.07.2021, 14:51 ABONE OL: google news
Saadet Partili Köse: Geçim ittifakı kuracağız

Saadet Partili Köse şöyle konuştu;

"Devlet olarak zor günlerden' geçiyoruz diyerek insanımızın merhametine sığındılar ama vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler. Ülkemizde siftah yapamadan dükkan kapatan, pandemiden dolayı iflas eden esnafımız var. Gelecek hayalini yurt dışında yaşamak üzere kuran gençlerimiz var. Ay sonu nasıl gelecek diye düşünen milyonlarca kardeşimiz var. Geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var. Ülkemizde çocuğunun istediğini alamadığı için evine geç giden anne babalar var. Ülkemizin içinde bulunduğu bu iç karartan tablonun müsebbibi kim? Sanayicimiz, çiftçimiz, esnafımız mı? Ay sonunu zor getiren; memurumuz, emeklimiz, işçimiz mi? 

Biz haksızlıklar, hukuksuzluklar, keyfi tutum ve davranışlar karşısında susmadık, bundan sonra da susmayacağız.  Biz, Türkiye'yi yönetme tarzınıza razı değiliz. Siz, insanlarımız arasında inadına duvarlar örmeye çalışırken; biz "inadına kardeşlik" diyerek örmeye çalıştığınız o duvarların tuğlalarını tek tek sökeceğiz. Birileri kutuplaşma diyecek. Biz kucaklaşma diyeceğiz. Birileri hesaplaşma dedikçe biz, helalleşme diyeceğiz. Evet derdimiz var, sorunumuz çok. Ama tüm bu problemlere Allah’ın izniyle çözüm de var, ve çözüm Saadet Partisi'dir.

Saadet Partisi olarak her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden ittifakından önce bir geçim ittifakı kurmakta kararlıyız. Gelin milletçe büyük bir geçim ittifakı kuralım. Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, hayır diyelim. Toplumumuzun her kesimine sesleniyorum.

Gelin, el ele verelim, geçim ittifakından başka hiçbir şey konuşmayalım. İnsanımızın derdine hep birlikte tercüman olalım. Bir araya gelerek çözüm yolları arayalım"

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@