alexa

banner912

banner766

Sazak, Eskişehir'deki telefon şebeke sorununu Meclis'e taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, haftalık olağan ilçe ziyaretlerinde muhtarların ve vatandaşların gündeme getirdikleri telefon ve internet altyapı eksikliğine bağlı yaşanan şebeke sorunları ile ilgili soru önergelerini TBMM Başkanlığına sundu.

Siyaset 28.07.2021, 13:26 30.07.2021, 10:38 ABONE OL: google news
Sazak, Eskişehir'deki telefon şebeke sorununu Meclis'e taşıdı

MHP ilçe teşkilatları ile birlikte Eskişehir’in ilçelerini, kaymakamlıklarını ve belediyelerini ziyaret ederek özellikle kırsalda yaşayan Eskişehirlilerin sorunlarını yerinde inceleyerek değerlendiren MHP’li Sazak, bu sefer de Eskişehir’in kırsal ilçelerinde altyapı eksikliğinden dolayı yaşanan şebeke sorunlarını mecliste gündeme getirdi.

Özellikle gençlerin kırsalda kalarak tarımla ilgilenmesi için çağımıza uygun telekomünikasyon hizmetlerinin kâr amacı güdülmeden, kamu hizmeti olarak sağlanması gerektiğini savunan Milletvekili Sazak, ülkenin geleceğinin kalkınmasının yolunun kırsala yapılacak yatırımlardan geçtiğini vurguladı.
Çalışmaları çerçevesinde Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi ve Tepebaşı ilçelerine bağlı onlarca mahallenin şebeke sıkıntısı yaşadığını gören MHP’li Sazak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soruları yöneltti.

Soru önergelerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yürüttüğü proje ile özellikle kırsal bölgeler ve nüfusu 500’ün altında olan yerleşim yerlerine mobil haberleşme altyapıları kurulduğunu vurgulayan Milletvekili Sazak bu hizmetten Eskişehirlilerinde yararlanması gerektiğini belirterek, konuyu bakanlığa ilettiğini ve hemşerilerine takipçisi olduğunu belirtti.

Bu kapsamda Milletvekili Sazak’ın bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yönelttiği sorular şu şekilde:

  • Bakanlığınız tarafından mezkûr mahallere mobil haberleşme altyapı kurulması yönünde bir çalışma var mıdır?
  • Son 10 yılda Evrensel Hizmet Fonu’ndan Eskişehir’in hangi yerleşim yerlerine ödenek ayrılmıştır?
  • Son 10 yılda Evrensel Hizmet Fonu’ndan Eskişehir’e ne kadar kaynak aktarılmıştır?
Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@