alexa

banner912

banner766

Sazak'tan o bildiriye sert tepki: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Montrö Sözleşmesi’yle ilgili bir bildiri yayımlayan 103 emekli amirale “maksatları anlaşılmalı, gereken yapılmalıdır” diyerek tepki gösterdi.

Siyaset 04.04.2021, 14:01 ABONE OL: google news
Sazak'tan o bildiriye sert tepki: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe

Sosyal medya hesaplarından söz konusu bildiri ve emekli amiraller ile ilgili sert bir açıklama yapan MHP’li Sazak, “şerefli üniformayı veya makamı taşıyan kişiler; beşinci kol faaliyetlerin ve algı operasyonlarıyla yürütülen süreçten bihabermişcesine kaosa kışkırtmaya malzeme olmak yerine makam ve üniformaları sayesinde elde ettikleri birikimleri devletin ilgili ve yetkili makamlarına bildirmeleri gereklidir” dedi.

Bildirinin muhtıra çağrışımında bulunduğunu vurgulayan Milletvekili Sazak’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı. Ya hayır söyle ya da sus. Söylenecek sözün yerini ve zamanını iyi belirlemek gerekir. Şerefli üniformayı veya makamı taşıyan kişiler; beşinci kol faaliyetlerin ve algı operasyonlarıyla yürütülen süreçten bihabermişcesine kaosa kışkırtmaya malzeme olmak yerine makam ve üniformaları sayesinde elde ettikleri birikimleri devletin ilgili ve yetkili makamlarına bildirmeleri gereklidir. Haklılığın kimin tarafından nasıl kullanılacağını bilememek gaflet ya da bizzat hiyanete malzemedir. Eksikler giderilir, yanlıştan dönülür. Lakin muhtıra çağrışımlarıyla kafa karıştırılıp çözümsüz hale getirilme amaçları incelenmelidir. Maksatları anlaşılmalı, gereken yapılmalıdır. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:42
Güneş 06:12
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:44
Yatsı 21:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@