Sivrihisarlıların taleplerini dinlediler

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu, İl Başkanı Ramis Tunca, ilçe başkanları ve yönetimde yer alan isimler Sivrihisar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Toplantıda dernek yöneticileri çözülmesini istedikleri sorunları partililere iletti.

Sivrihisarlıların taleplerini dinlediler

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı'ndan ziyarete ilişkini yapılan açıklamada yaklaşan seçimler öncesinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi. Ziyarette Dernek Başkanı İsmail Aslan, Sivrihisarlı vatandaşların yaşadıkları başlıca sorunları, ilçelerinin geliştirilmesine yönelik istek ve arzularını Milletvekili Kabukçuoğlu, Tunca ve ilçe başkanlarına iletti. 

Öncelikle Sivrihisar'daki kanalizasyon ve sulama sorununun çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Sivrihisarlıların taleplerini şöyle sıraladı: 

  • Ankara-İzmir ve Ankara-İstanbul otobanının ilçeye uzak yerden geçmesi, bir bakıma otobanın baypas edilmesinin yarattığı büyük rahatsızlık. 
  • Tarih ve kültürel bakımdan çok zengin olan Sivrihisar'ın Selçuklu döneminden kalan tarihi eserlerinin korunması ve turizme kazandırılması.
  • İlçenin şifalı kaplıcalarının da sağlık turizmi için değerlendirilmesi.
  • Pürtek çayına baraj yapılacak denmesine rağmen altı yıldır hiçbir faaliyetin başlamaması.
  • Kanal İstanbul’a harcanan para yerine Anadolu GAP projesinin daha yararlı olacağı.
  • Eskişehir'deki hava alanının Sivrihisar'a taşınması ve ilçede bulunan Tolsa fabrikasının tarım arazilerine verdiği zarar.
     
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 15:24
banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508