SP Eskişehir: Hükümetin yanındayız

Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Muhammed Güney, ekonomi üzerine yaptığı açıklamada, “Saadet Partisi olarak, ABD tehditlerine karşı atılacak her adımın sonuna kadar arkadındayız” dedi.

SP Eskişehir: Hükümetin yanındayız

“Ekonomideki çöküşü, sadece “ABD Krizi” ile “Dış Güçlerin Operasyonu” ile açıklamak da gerçekleri görmemektir” diyen Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Güney, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın kendi ifadesiyle, ‘Bünye Sağlam Olursa, Dış Etkenler(Güçler) Size Zarar Veremez’ diyordu bir konuşmasında, doğru söylemiş. Biz defaatle söyledik, söylemeye de devam ediyoruz, Deniz bitti… Bir an önce yatırım ekonomisine geçmezsek, israftan bütünüyle vazgeçmezsek, Türkiye içine girdiği bu girdaptan kurtulamaz”

'TAVİZ TAVİZİ DOĞURUR': Güney, “Elbette Türkiye’nin ekonomik ve siyasi bir kuşatma altına alınmaya çalışıldığı da doğrudur. Ancak bu yeni bir şey değil. Bu kuşatma Sevr’den beri var. Hatta Haçlı seferlerinden bu yana var. Çünkü bu topraklar Irkçı emperyalizmin ve büyük İsrail projesinin hedefindedir. Biz biliyoruz ki, Rahip Brunson krizi de bu projenin parçalarından birisidir. Bu kriz bahane edilerek Türkiye dış politika da bir takım önemli tavizlere zorlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki verilecek her taviz ardından daha büyük bir tavizi getirecektir.Türkiye bu noktada direnmelidir ve asla tehditlere boyun eğmemelidir. Saadet Partisi olarak ABD'nin tehditlerine karşı atılacak her adımn sonuna kadar arkasındayız. Türkiye taviz vermemeli, ABD ve NATO Üsleri bu çerçevede Türkiye’den İran’a yaptırım bir yana, İran başta olmak üzere,D8 Ve İslam ülkeleriyle ekonomik ilişkilerini bir an önce güçlendirmelidir”

'GENİŞ KATILIM TOPLANTI...': Saadet Partisi Genel  BaşkanıTemel Karamollaoğlu’nun,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu teklifin de önemli olduğunu belirten Güney, “Türkiye’deki bütün siyasi parti genel başkanlarının bir araya geldiği, bir “Acil Kriz Toplantısı” düzenlenmelidir. İçinde bulunduğumuz krizi aşmanın ilk şartı toplumsal uzlaşı ve mutabakat ortamının sağlanmasıdır. Geçmişte yapılan hatalar nasıl Türkiye’yi bu noktaya getirdiyse bugün atılacak yanlış bir adımın maliyeti çok daha ağır olacaktır. El elden, akıl akıldan üstündür. İstişare de bereket vardır. Tüm siyasi liderlerin içinde yer aldığı geniş katılımlı bir toplantı içeriye ve dışarıya birlik-beraberlik görüntüsü verecek ve cumhurbaşkanının elini güçlendirecektir”

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner367

banner421

banner238

banner415