alexa

banner912

banner766

SP'li Bingöl: Bu bayram da sevinçlerimize gölge düştü

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Taşbaşı'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde konuştu. Partililerle bir araya gelen Bingöl "Bu bayramda isterdik ki her şey milletimizin arzu ettiği istikamette gelişsin. Fakat maalesef bir yerden terör, bir yerden işsizlik, bir taraftan hayat pahalılığı, diğer taraftan da ahlaki ve toplumsal bunalımlar milletimize gerçek bayram yaşama fırsatı vermemiştir" dedi.

Siyaset 24.07.2021, 13:22 25.07.2021, 14:35 ABONE OL: google news
SP'li Bingöl: Bu bayram da sevinçlerimize gölge düştü

Saadet Partisi Eskişehir Teşkilatının bayramlaşma töreni Taşbaşı'nda gerçekleşti. İl Başkanı Fesih Bingöl, partililerle bayramlaşıp gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Bingöl "İnşallah gerçek bayramları tarihte olduğu gibi Milli Görüş iktidarında yaşayacağız. Bayramlar toplumsal dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun yaşandığı günlerdir. Ne var ki bu bayramlarda da İslam dünyasından gelen canhıraş feryatlar, kesif dumanlar, sevinçlerimize gölge düşürmüştür. Ülkemiz zor ve kritik bir süreçten geçiyor. Ülke olarak, millet olarak bir kuşatma ile karşı karşıyayız. Hem ülkemizde hem coğrafyamızda hem de dünyada herkesi umutsuzluğa sevk eden hadiseler yaşanmaktadır. Yaşadığımız dünyada çifte standart hakimdir. Zulüm ve sömürü düzeni hakimdir. Bu sistemin insanlığa terör ve kaostan başka verebileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü bu sistem ahlaki temelden, adalet duygusundan ve adil paylaşımdan yoksundur. Bu kaos, bu zulüm ancak ve ancak gücü değil, Hakkı üstün tutan bir anlayış ile önlenebilir" diye konuştu.

"Siyaset anlayışımız günü kurtarmak değil"

Bingöl partilerinin 20. kuruluş yıldönümünün de olduğunu hatırlatarak "Bugün Saadet Partimizin kuruluşunun 20. yıl dönümünü kutluyoruz. 'Önce ahlak ve maneviyat, üreterek kalkınma, şahsiyetli dış politika' diyerek yola çıktık ve bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Bugün aynı istikamette; düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma, hak ve adalet, dürüstlük ve şeffaflık, fikir ve inanç hürriyeti ilkelerini tavizsiz bir şekilde savunuyoruz. Biz, Türkiye’nin ve dünyanın yaşadığı krizler ve badireler karşısında hakkı, adaleti ve bir arada yaşamayı reçete olarak tüm kesimlere sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Çünkü Saadet Partisi'nin siyaset anlayışı, günü kurtarmak değil geleceği toplumun faydası istikametinde şekillendirme gayreti, reel politik değil hakkın ölçü alınmasıdır. Yine bu yıl 47. yılını kutladığımız Kıbrıs Barış Harekatı; emperyalizmin ve sömürgeci güçlerin tahakkümüne aldırış etmeden, güçlü ve bağımsız bir duruş sergilemenin simgesidir. Bu harekat zulme karşı adaletin, savaşa karşı barışın tesisi manasına gelmektedir. Bu sebeple Kıbrıs Barış Harekatı tarihimizin eşsiz zaferlerinden birisidir, Cumhuriyet döneminin çok önemli bir kırılma noktasıdır. Bu harekat ile milletimizin çıkarları tavizsiz bir şekilde müdafaa edilmiş, Kıbrıs'ta yaşanan katliam durdurularak barış ve huzur sağlanmıştır. Bu duygularla Kıbrıs Barış Harekatının yıl dönümünde harekatta emeği geçen başta Erbakan Hocamız olmak üzere, dönemin başbakanı Bülent Ecevit'i, kararlı siyasileri ve Silahlı Kuvvetlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehit ve gazilerimizin hatıralarını hürmetle yad ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@