alexa

banner912

banner766

SÜLLÜ'DEN ÇARPICI 'ÇİFTELER' AÇIKLAMASI

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Çifteler'deki seçim sonuçlarına yapılan itirazlar ve gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Hukuk mücadelemizi sürdürüyoruz, YSK ve seçim kuruluna tekrar başvuruda bulunacağız” dedi.

Siyaset 07.04.2019, 13:10 ABONE OL: google news
SÜLLÜ'DEN ÇARPICI 'ÇİFTELER' AÇIKLAMASI

Süllü, "Bir haftadır özellikle Çifteler ile ilgili hak hukuk arayışımızı sürdürüyoruz. Dün akşam üzeri Çifteler’deki oyların sayımı ile ilgili gerekçeli bir karar verildi. Biz Çifteler’e gittik. YSK sonradan karar gerekçesiz dedi. Burada yapılmak istenen şuydu. Potaya Odunpazarı Belediyesi konuldu. Odunpazarı Belediyesinde tüm oyların sayımına karar verildi dün. Aynı şekilde Çifteler’de de. Arada yarım saat bir fark var. Önce Çifteler ardından Odunpazazarı’na karar verildi. Bunun için şöyle bir oyun oynandı. Aynı anda Çifteler ve yarım saat Odunpazarı. Biliyorlardı biz Odunpazarı'nda itiraz edeceğiz. Biz YSK’ya itiraz ettik. Durdurma kararı geldi, arkasından bize tebliğ edilmeyen geç vakit bir karar geldi ve Çifteler’de bu sayım yapılmadı. Bunu özellikle yaptılar. "YSK ikisini de durdurdu" dendi, böyle bir oyun oynandı. Ben inanıyorum Eskişehirliler bu oyuna gelmeyecek. Yıllar geçse de Çifteler’de yaşanan bu haksızlık, hukuksuzluk unutulmayacak. Bu oyunu kimlerin çevirdiğini kimlerin Adliyeden telefonlar ettiğini kimlerin YSK’ya başvurduğunu hepsini biz izledik. Yeri geldiği zaman bunu da paylaşacağız" dedi. 

"Hukuk mücadelemiz sürüyor": Süllü, "Pazartesi günü başkanlarımız mazbatalarını alacaklar, bir haftadır alamadılar. Sakın kimse Çifteler’e mazbata vermeye kalkmasın. Hukuk mücadelemizi sürdürüyoruz, YSK ve seçim kuruluna tekrar başvuruda bulunacağız. Onların hazırlığı içindeyiz. Odunpazarı ilçemizde geçersiz oyların tümü AKP hanesine sayılsa bile AKP adayının seçimi kazanması mümkün değil. Ama biz defalarca söyledik Çifteler’de 8 oy fark var. Seçim sonucunu değiştirebilecek bir geçersiz oy mevcut. Sayımın tekrar yapılması mutlaka gerekiyor. YSK 'gerekçesiz karar' dedi ancak karar çok gerekçeliydi. Dolayısıyla biz tekrar başvurularımızı yapacağız. Ama her hangi bir şekilde Çifteler’e mazbatayı verirler ve başkanlık koltuğuna oturturlarsa da yıllar boyunca bu seçimdeki haksızlık Eskişehirlilerin hafızasından silinmeyecek. Buna neden olanlar Eskişehirlileri kandırdık sanmasınlar. Eskişehir hafızasından yerlerini alacaklar" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:39
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:09
Yatsı 21:44

Gelişmelerden Haberdar Olun

@