SÜLLÜ'DEN İMAMOĞLU'NA DESTEK

İstanbul’da birçok ilçede görev yapan Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü son olarak CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun teşekkürlerini iletmek üzere görevlendirildiği Sarıyer’de CHP İlçe Örgütü, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldikten oy çuvallarının başında günlerdir nöbete devam eden partililere destek verdi.

SÜLLÜ'DEN İMAMOĞLU'NA DESTEK

Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'nün basın ofisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli bir başarı elde ettiğini belirten Dr. Jale Nur Süllü İstanbul’da kazananın belli olan bir seçime rağmen sürecin kasıtlı olarak uzatıldığını ve süreçle ilgili birçok usulsüzlüğün, kurumlara ve yetkililere baskının gerçekleştiğini söyledi.

Süllü "Sürecin uzatılması adına oyların yeniden sayılması, Maltepe’de olduğu gibi sayımın zorla ve baskıyla yavaşlatılması, sahte seçmen iddiaları ile Büyükçekmece’de vatandaşların huzursuz edilmesi, YSK’nın hukukla bağdaşmayan kararları bu başarıyı yok edemedi. Gerçekler ortada. Seçimin kazananı Sayın Ekrem İmamoğlu’dur. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri İstanbul halkının iradesine sahip çıkmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Sandıklarda günlerdir partililerimizle birlikte demokrasi nöbeti tutuyoruz. Hangi noktada ihtiyaç olursa partimizin bir neferi olarak göreve koşuyoruz. Sarıyer’de de vatandaşlarımızın tek dileği Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını bir an önce alması. Bu süreç sonuçlanıncaya kadar İstanbul’da nöbete devam edeceğiz ve bahar yürüyüşümüze destek veren, güç katan herkese Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun teşekkürlerini ileteceğiz çünkü bu başarının asıl mimarı tüm Türkiye’de oldu gibi İstanbul’da da vatandaşlarımızdır.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER