alexa

banner912

banner766

TAMBOVA'DAN TUNCA'YA: ÖZÜR BEKLİYORUZ

DSP Büyükşehir Adayı Dilara Tambova'dan İYİ Parti'ye sert tepki: Paylaşılan videonun DSP'yi yıpratmak için servis edildiği açıkça görülmekte iken, bir kişinin il başkanı sıfatıyla böylesi asparagas ve karalamaya dönük bir kurguyu sayfasında paylaşmış olması, siyasette hiç bir etik kural tanımadığının da bir göstergesidir.

Siyaset 15.03.2019, 15:42 16.03.2019, 12:33 ABONE OL: google news
TAMBOVA'DAN TUNCA'YA: ÖZÜR BEKLİYORUZ

Demokratik Sol Parti (DSP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilara Tambova, İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca’yı sert bir dille eleştirdi. "İyi Parti İl Başkanı ve il başkanları adına sayın milletvekili ve adaylarının partimizden özür dilemelerini bekliyoruz" diyen Tambova, Tunca'nın sosyal medya hesabından paylaştığı video için tepki gösterdi. Tambova "Partinin il bazında en üst yöneticisi konumundaki bir kişinin, yani İyi Parti İl Başkanının sosyal medya hesabı üzerinden partimizle ilgili yapmış olduğu paylaşım en hafif tabiriyle karalama, iftira ve rencide etmeye dönük maksatlı bir paylaşımdır. Bunu hangi gerekçeyle yapmış olduğunu bilmemekle beraber, kendisinin siyasi bilgiden ve ciddiyetten uzak olduğunun açık bir ifadedir" diye konuştu. 

Tambova'nın açıklamasından satırbaşları: 

Bildiğiniz gibi seçimlere sayılı günler kala, her dönemde olduğu gibi heyecan artar ve bazen de bu heyecan dolaylısıyla, siyasi etik ve nezaket dışı girişimlerde bulunulur. Her zaman söylediğimiz gibi siyaset akıl ve olgunluk gerektirir ve bu ikisinden biri eksik ise verimli olamaz. Ancak, şehrimizde bazı siyasetçilere baktığımızda ikisinden de yoksun olduğunu üzülerek görmekteyiz.

Bugün itibariyle ülke genelinde DSP'nin yeniden halkın teveccühüne mazhar olacağını gören, başta ana muhalefet partisi ve bizzat, CHP'nin parti meclisi üyesinin ifadesiyle 'küçük paydaş' yani 'İyi Parti' mensupları da DSP'nin rüzgarından hayli rahatsız olmuş durumdalar.

Yazık ki! Yeni kurulan bu parti, en başından gidip CHP’ye angaje olmuş ve milletvekili transferleri sayesinde genel seçime girebilmiş, yerel seçimlerde de belediye başkanlarını adeta pazarlık konusu yapmışlardır.

Eskişehir'de tüm kamuoyu önünde gerçekleşen bu pazarlıklarda ne yazık ki, istediklerini elde edememiş ve bu süreçte verdikleri yanlış ve tutarsız beyanatlarla da siyasi tarihimizde hak ettikleri olumsuz yeri almışlardır.

İttifak içinde oldukları partiden istediklerini alamamış ve daha seçim başlamadan bizzat işbirliği içinde oldukları partiye bile yenilmişlerdir.

Bütün bu yaşanan hezimetin acısını adeta DSP'den çıkarmak ister gibi, partililerin sosyal medya üzerinden, DSP aleyhinde paylaşım yapmalarını ciddiye almayıp, cevap bile verme gereği görmemiş, siyasi nezaketimizi korumaya özen gösterdik.

Ancak! Partinin il bazında en üst yöneticisi konumundaki bir kişinin, yani İyi Parti İl Başkanının sosyal medya hesabı üzerinden partimizle ilgili yapmış olduğu paylaşım en hafif tabiriyle karalama, iftira ve rencide etmeye dönük maksatlı bir paylaşımdır.

Bunu hangi gerekçeyle yapmış olduğunu bilmemekle beraber, kendisinin siyasi bilgiden ve ciddiyetten uzak olduğunun açık bir ifadedir.

Paylaşılan videonun tamamen kurgu olduğu ve DSP'yi yıpratmak için servis edildiği açıkça görülmekte iken, bir kişinin il başkanı sıfatıyla böylesi asparagas ve karalamaya dönük bir kurguyu sayfasında paylaşmış olması, siyasette hiç bir etik kural tanımadığının da bir göstergesidir.

Buradan da çok net anlaşılmakta, başta iktidar partisi, ana muhalefet ve sözde Millete umut olarak kurulmuş, ancak kurulduğu günden bu yana CHP'nin peşine takılmış, tek başına seçimlere girebilme iradesi bile gösterememiş olan bu parti de dahil, herkes DSP'nin bu ülkede tek seçenek olacağının farkındadırlar ve bütün korkularının ve partimizi yıpratma çabalarının gerçek sebebi de budur.

Buradan, paylaşımı yapan il başkanına sesleniyorum! Sizler böyle sosyal medya üzerinden siyaset yaparak siyasette fazla yer edinemezsiniz. Ama DSP 34 yıldır var ve bundan sonra da var olacaktır.

Herkes şunu kabullenmelidir ki, Bu ülkenin de bu şehrin de geleceği biziz. Sizler bizi karalamaya çalışmaktan vazgeçip, milletin teveccühünü almaya çalışsanız sizin için daha faydalı olacaktır. Bu çirkin davranış sebebiyle, başta İyi Parti il başkanı ve il başkanları adına sayın milletvekili ve adaylarının partimizden özür dilemelerini bekliyoruz. 

Yorumlar (1)
Emre Ergamalı 2 yıl önce
Gözün aydın Türkiye
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:07
Yatsı 21:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@