alexa

banner920

banner924

banner926

banner927

banner912

banner921

banner923

banner925

banner766

Usluer, CHP Lideri ile Londra'da

CHP’li Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve Parti meclis Üyelerinden oluşan bir heyet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Londra’da siyasi temalarda bulundu. Heyette Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer de yer aldı.

Siyaset 07.12.2017, 17:22 ABONE OL: google news
Usluer, CHP Lideri ile Londra'da

Eskişehir Ekspres

Öztürk Yılmaz, İlhan Kesici, Aykut Erdoğdu, Faik Öztrak, Selin Sayek Böke, Sezgin Tanrıkulu, Gülseren Onanç ve Gaye Usluer’in içinde bulunduğu CHP heyeti Kemal Kılıçdaroğlu ile Londra’da Türkiye vatandaşları ile bir araya geldi.

CHP Londra Birliğinin organize ettiği Dostluk Gecesi’nde çok sayıda Türkiye vatandaşının da katılımıyla gerçekleşen gecede konuşan CHP PM Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, 16 Nisan Referandumu'nda yüzde 80 hayır oyunun çıktığı Londra’da önümüzdeki seçimlerde de demokrasi ve adalet için birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Usluer, “ Sizlerin dışardan ülkede olup bitenleri izliyor olmanız daha sağlıklı muhakeme yapmanızı sağlıyordur. Bizim sizlerden öğreneceğimiz çok şey var. Bir arada olup mücadele ruhunu güçlendirmek içinden geçtiğimiz süreçte çok anlamlı ve önemli. Ben Eskişehir’de ve ülkenin diğer illerinde, diğer milletvekili arkadaşlar, partililer ve demokrasi savunucusu arkadaş nasıl kapı kapı gezip anayasa değişikliği ile neler olabileceğini anlattıysak eminim sizler de aynı kaygıyla çalıştınız ve yüzde 80 gibi önemli bir oy aldınız. Sizler burada yaşıyor olabilirisiniz ama kökleriniz orada. Ülkede olup biten adaletsizlikler sizleri de çok derinden yaralamış. İki gündür gerçekleştirildiğimiz temaslardan edindiklerim sizin ülke sevginiz ve ülke adına duyduğunuz büyük kaygı. Sizlere Eskişehir’den Türkiye’den çokça selamlar getirdik sizlerden de memlekete selam götüreceğiz. Buradaki mücadele ruhunuz bizim daha dirençli olmamızı sağlıyor. CHP Londra Birlik Başkanı Hasan Dikme’ye, Kadın ve gençlik kollarına ve burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız!” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 06:04
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:50
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@