alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

'Var gücümüzle çalışacağız'

AK Parti'nin Elazığ'daki belediye başkanları aday tanıtım toplantısına katılan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan "Tevazu, samimiyet ve gayret ile çalışarak Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğinin gerekliliklerini yerine getirecek, çevreyi koruyan değer, kültür ve sanat üreten, dünya şehirleriyle yarışan, tarihimizle yaşatan şehirler için var gücümüz ile çalışacağız" dedi.

Siyaset 13.01.2019, 17:13 ABONE OL: google news
'Var gücümüzle çalışacağız'

Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu'nda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, parti yönetimi ve partililer katıldı. 

Toplantıda il, ilçe ve belde belediye başkan adayı 20 isim tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı. Türkiye’nin tamamını kucaklayarak bugünlere geldiklerini ve AK Parti yerel yönetim anlayışının temelinin 1994’lü yıllara dayandığını belirten Milletvekili Karacan, "Bu Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğidir. Bu belediyeciliğin amacı, insanımızın evinde, sokağında, mahallesinde, ilçesinde ve ilinde mutlu, huzurlu, güven ve refah içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Bunun için de Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği kaynak tüketen değil, kaynak üreten, azimle çalışan, insanı hor gören değil, insanı baş tacı kılıp gönüllere dokunan bir anlayıştır. Belediye başkanlığını kadim medeniyetimizin şehri emin sıfatıyla iştirak edip vurgulayan bir belediyeciliğin adıdır. Nitekim bu belediyecilik anlayışı, İstanbul’u hak ettiği siluete taşımayı sağlamıştır. 2002 yılında bu kez Türkiye’yi, aziz milletimizi kendisine gazel biçmeye çalışılan karanlık girdaplardan, kaos ve krizlerden çıkarıp aydınlık, güçlü ve müreffeh günlere taşımak için milletimizden aldığı teveccühle kolları sıvayan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti kısa sürede kendisine olan güvenleri boşa çıkarmamış, az bir zamanla aziz milletimizin desteği ile önemli icraatları hayata geçirmiştir" diye konuştu. 

"Bu millet oyunları bozmayı başarmıştır": Vesayetler ve darbeler ile mücadele ederken 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrasında ortaya çıkan, Yenikapı bilinciyle şekillenen Cumhur İttifakı'nın bir millet mutabakatının doğal bir sonucu olduğuna da değinen Karacan, “Cumhur İttifakı'nın ayrı bir önem ve ayrı bir hassasiyet taşıdığını belirtmek istiyorum. AK Parti, genel seçimlerde yakalanan başarıyı 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde sırasıyla, 'Yerel Kalkınma Başlıyor', 'İşimiz Hizmet Gücümüz Millet' ve 'Daima Millet Daima Hizmet' diyerek taşımak nasip oldu. Ancak bu seçimler aslında bir yerel seçim olmaktan ziyade bir genel seçim havasında geçti. Bu durum kullandığımız sloganları doğurdu. Zira AK Parti bir taraftan millet için hizmet üretmeye başlarken diğer taraftan millet iradesine karşı her fırsatta harekete geçen türlü vesayet odaklarıyla ve bu vesayet odaklarının parti kapamadan darbe girişimlerine dahil çıkarmış olduğu her türlü engelle mücadele etmek zorunda kaldı. Neticede her şey milletimizin gözleri önünde oldu. Ancak bu millet bu mührü her zaman olduğu gibi AK Parti’den yana kullanarak tüm oyunları da bozmayı başarmıştır. Amacımız, 2023, hatta 2053 ve 2071 yıllarının temelini atmaktır. Çünkü bu önemde hassasiyet bizzat milletimizin kendi bekası ve milli birlik ve beraberliğe sahip çıkmak için ortaya koyduğu yüksek duyarlılığın bir sonucu ve yansıması olmuş. Tevazu, samimiyet ve gayret ile çalışarak Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğinin gerekliliklerini yerine getirecek, çevreyi koruyan değer, kültür ve sanat üreten, dünya şehirleriyle yarışan, tarihimizle yaşatan şehirler için var gücümüz ile çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@