alexa

banner912

banner766

Yenikent'teki havuz inşaatının durumunu bakanlığa sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, şehir merkezindeki Atatürk Stadyumu kapalı yüzme havuzunun yıkılması sonrası, Yenikent Mahallesi’nde bir türlü açılamayan havuz ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı’na verdiği yazılı soru önergesine, “Havuz başka bahara kaldı” yanıtını aldıklarını belirtti.

Siyaset 07.11.2019, 10:38 08.11.2019, 11:24 ABONE OL: google news
Yenikent'teki havuz inşaatının durumunu bakanlığa sordu

Eskişehirlilerin, uzun yıllar yüzme alanında taleplerini karşılayan kapalı yüzme havuzunun, yeni havuz tamamlanmadan yıkılması ile Eskişehirlilerin mağdur edildiğini vurgulayan Süllü, “Yenikent Mahallesi’ndeki  yüzde 60 seviyelerinde olan havuz inşaatını Ağustos ayında incelememiz sonrasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na verdiğim soru önergesi ile 2014 yılında yapımına başlanan, 2017 yılında açılacağı söylenen havuzun ne zaman açılacağını sormuştuk.”dedi.

Süllü, soru önergesine Bakanlıktan 2 ay sonra gelen yanıtı kamuoyu ile paylaştı: “İnşaatın fiziki gerçekleşmesi yüzde 70 seviyesindeyken yüklenicinin sözleşmesi feshedilmiştir. İşin tamamlanması için 30.10.2017 tarihinde ikmal ihalesine çıkılmış, 13.12.2017 tarihinde yükleniciye yer teslimi yapılarak söz konusu havuzun yapımına tekrar başlanmıştır. Söz konusu inşaat yüzde 85 seviyesindeyken, yüklenici tarafından süre uzatımı ile ilgili başvuru yapılmış olup süreç halen devam etmektir.” Gelen cevapta havuz inşaatının tamamlanma tarihi ile ilgili Bakanlığın da bir öngörüsü olmadığının açıkça anlaşıldığını vurgulayan Süllü “Üzülerek söylüyorum havuz inşaatının tamamlanması bir başka bahara kaldı” dedi.

Dr. Jale Nur Süllü, havuzun açılmaması nedeni ile milli sporcuların ve amatör kulüp sporcularının antrenmanlarını, çevre illerde yapmak zorunda kalmasına,  Bakanlıktan verilen “inşaat tamamlanana kadar belediyeler ve üniversitelerin havuzlarının kullanıldığı” cevabının, yüzmedeki taleplerini karşılamakta havuzların yetersiz kaldığı ve sporcuların antrenman için çevre illere gittiği bilgisinin,  Bakana aktarılmadığını düşündürdüğünü söyledi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@