Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, milletvekilleri aday adaylarının tanıtıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün bu salonda 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde aday adayı olan kardeşlerimizi takdim etmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ekonomiden ekolojiye, adaletten hukuka, tarımdan sanayiye, eğitimden dış politikaya savrulan bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıyayız. Kaynaklarımızın doğru kullanılmadığı, israf, faiz ve yolsuzluğun zirve yaptığı, adil paylaşımın olmadığı tarım ve hayvancılığın bilinçli bir şekilde adeta yok edildiği bir süreçte herkes ve her kesimin yarınlara yönelik ciddi kaygıları bulunmaktadır. Gençler, çalışanlar, emekliler, çiftçiler, sanayiciler, bu tablonun artık sürdürülemez olduğunu her ortamda dile getirmektedir” dedi. 

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sorunları çözmedi"

Bingöl, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sorunları çözmek yerine, adeta krizleri doğuran bir sistem olduğu tartışmasızdır. Bütün bu olumsuz tablo bir bütün olarak düşünüldüğünde kuvvetler ayrılığının, yasama, yürütme ve yargının bağımsızlığının önemini ortaya koymaktadır. Bunun için 14 Mayıs 2023 seçimleri Türkiye'nin geleceği için çok önem arz etmektedir. Bu gerekçeyle 6 siyasi parti bir araya gelerek adalet ve ahlakı önceleyen bir mutabakat manifestosu ile tüm bu sorunları makul bir sürede çözecek iradeyi ortaya koyarak millet ittifakı içerisinde kendi amblemleriyle seçime girme kararı almıştır. Bunun hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Eskişehir’de İYİ Partili isim CHP’ye katıldı Eskişehir’de İYİ Partili isim CHP’ye katıldı

Fesih Bingöl, konuşmasının ardından  milletvekili aday adaylarını takdim ederek kendilerine başarılar dilediğini söyledi.