alexa

banner766

Başkan Akgören'den Samsunspor Başkanı'na cevap

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile gündem olan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın açıklamalarına, Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören'den cevap geldi. Akgören "Bana dersimi verdiğini söylemiş. Saygı duyduğum bir kulübün başkanı ile sosyal medyadan tartışmayı uygun bulmuyorum. Daha uygun bir ortamda yüz yüze konuşalım" dedi.

Spor 22.01.2021, 14:50 24.01.2021, 16:12 ABONE OL: google news
Başkan Akgören'den Samsunspor Başkanı'na cevap

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile gündem olan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın açıklamalarına, Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören'den cevap geldi.

Yıldırım'ın "1.Lig Kulüpler Birliği toplantısındaydım. Bazı başkanlar bize karşı tutum içindeydi. İstanbulspor Başkanına ve Eskişehirspor Başkanına gerekli derslerini verdim. Birisi küme düşmemeye diğer şampiyonluğa oynuyor. Haksız rekabet falan diyorlar" sözlerine karşı "Bana dersimi verdiğini söylemiş. Saygı duyduğum bir kulübün başkanı ile sosyal medyadan tartışmayı uygun bulmuyorum" diyen Akgören şöyle konuştu;

"TFF Başkanımız ve yönetim kurulu ile birlikte gerçekleştirilen, TFF 1.Lig Kulüpler Birliği toplantısında yaptığım konuşmamın bir bölümünde, TFF'nin kulüpleri çok sıkı denetlemesi gerektiğini,gelir gider dengesinin korunmasının şart olduğunu,dengeler bozulduğunda tüm kulüplerin bizim düştüğümüz duruma düşerek, yok olma tehlikesi ile karşılaşmasının kaçınılmaz bir son olduğunu söyleyip, keşke bu sıkı denetimler hep olsaydı ve biz bu hallere düşmeseydik dedim... Bu sezon toplam futbolcu maliyetimizin 6,5 milyon TL olduğunu, bu parayı sadece bir futbolcuya veren Samsunspor'u örnek göstererek, rekabet etmemizin mümkün olmadığını ve haksız rekabet olduğunu söyledim. Samsunspor örneğimin sadece bir teşbih olduğunu, teşbihteki amacımın Samsunspor'u yargılamak değil, aksine 3 sezon önce düştüğü üzüntü verici durumların, her kulübün kulağına küpe olması gerektiğinin hatırlatılmasıydı. Ayrıca, teşbihte hata olduysa veya yanlış anlaşıldıysa özür dilediğimi de söyledim... Anlatmak istediğimi örnekler vererek anlatırsam, her kesimin daha iyi anlayabileceğini düşünmüştüm, yanılmışım... Benim konuşmam esnasında Samsunspor Başkanı bir şeyler söyledi ama hem mikrofona konuşmaması, hem de sağlık durumunun gerçekten kötü olması sebebi ile sesinin çok az çıkmasından ötürü ben duyamadım... Bugün görüyorum ki, bana dersimi verdiğini söylemiş... Sayın Başkan, en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşmanızı diliyor bu konuyu, daha uygun bir ortamda yüz yüze tekrar konuşmayı öneriyorum... Samsunspor gibi saygı duyduğum bir camianın başkanı ile sosyal medyadan tartışmayı uygun görmüyorum..."

Yorumlar (0)
banner914
7
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 13:14
İkindi 16:27
Akşam 19:02
Yatsı 20:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@