alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

'Bizim için iki ihtimal, bir de sonuç var'

Eskişehirspor İcra Kurulu tarafından Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonundan alınan güncel borç listesi paylaşıldı. Açıklamada, toplam 71 adet dosyanın olduğu ve tutarın ise 41 milyon 340 bin olduğu ifade edildi. Herhangi bir adayın tesislere gelip 'ben adayım' demediğini ifade eden İcra Kurulu Üyesi Murat Diri "Bizim için iki ihtimal bir sonuç var" diyerek önemli çağrıda bulundu.

Spor 11.01.2019, 12:13 09.01.2020, 03:04 ABONE OL: google news
'Bizim için iki ihtimal, bir de sonuç var'

Eskişehirspor İcra Kurulu Üyesi Murat Diri, 18 Ocak’da yapılacak olan kongreye dikkat çekerek, “Aralık ayında yaptığımız ilk kongremize katılım olmamasından sonra çoğunluk aramadan toplandığımız geçtiğimiz hafta yapılan Eskişehirspor kongresinde de Eskişehirspor Kulübünü Yönetecek bir Kurul oluşmadığı için ve olağanüstü sebepler dolayısıyla Kongremize ara vermiştik. Bu süre zarfında şehirde ismini duyurmak için konuşanlardan başka kimsenin sesi çıkmadı. Dedikoduları ve şahsi menfaati için konuşanları bir kenara koyarsak görünen bir gerçek var ki Eskişehirspor Kulübü 18 Ocak’ta yapılacak kongrede de aday bulunamaması durumunda Kayyum’a devredilecektir” dedi. 

Dedikodu yapmıyoruz, gerçekleri görüyoruz: Diri, “Bizler Divan Kurulu olarak kulübün tüm çıkmazlarını içerden görüyoruz ve tüm olan bitene hayal kurmadan, dedikodu katmadan, gerçekçi olarak bakıyoruz. Tüm olan bitene rağmen aday var gibi konuşanlar ve her şeyi güllük gülistanlık gösterenler ise bize en büyük kötülüğü yapıyorlar. Alacaklılar madem adaylar havada uçuşuyor ben alacağımı kuruşu kuruşuna isterim diyerek karşımıza çıkıyorlar. Tam halletmek üzere olduğumuz bazı sıkıntılar kulüpte işler yolunda gösterildiğinden dolayı erteleniyor, çözümsüz kalıyor” dedi. 

Kayyum atanacak: Eskişehirspor camiasına seslenen Diri, “Buradan tüm camiamıza bir daha seslenmek istiyoruz. 18 Ocak Cuma günü yapılacak kongremizde aday çıkmaması durumunda Eskişehirspor’un kayyuma devredilmesi gündeme gelecektir ve muhtemel sonuç da kayyum olarak görünmektedir. Eskişehirspor’da top oynamış eski futbolcularımızın vermediği her imza Eskişehirspor’un çöküşüne sebep olacaktır. Eskişehirspor alt liglere düşerse bırakın alacağınız olan milyonları almayı bir kuruş bile alamazsınız. Bulunduğumuz ligde bile gelir çok az iken alt liglerde gelir sıfıra yakın seviyelerde” diye konuştu. 

Kulübün önünü açarsak aday çıkar: Amaçlarının kulübü ayakta tutmak olduğunu kaydeden Diri, “Bizler zor zamanda Eskişehirspor’a sahip çıkan Divan Kuruluyuz. Nihai amacımız öncelikle kulübü ayakta tutmak, kulübün önünü açmaktır. Bizler kulübün önünü açmayı başarabilirsek Eskişehirspor’u yönetmeye talip olanlar çıkacaktır. Bu haliyle, borçlarla, yasaklarla kimse Eskişehirspor’u yönetmek istemiyor. Kulübün önünü açtığımız taktirde başarılarla birlikte gelir de gelecektir. Gelir geldiği taktirde öncelikli olarak borçlarımızı ödeyeceğiz. Sürecin bu şekilde işlemesi için başta eski futbolcularımız olmak üzere faydası olabilecek tüm kişi ve kurumları Eskişehirspor’un yaşaması için destek olmaya davet ediyoruz. Buradan tüm Türkiye spor kamuoyuna sesleniyoruz. Bizim Eskişehirspor sevdamız amatör kümeye düşsek de devam edecek. Eskişehirspor’u hak ettiği yerlere getirmeden ölmek bize haramdır. Bugünden sonra bizim için iki ihtimal, bir de sonuç var. Biz ya dipleri görüp, alt liglerde sürünüp pes etmeden orada da mücadeleye devam edeceğiz ya da bugünkü mücadelemiz sonuç verecek. Süreç belki hızlı olacak belki de zorlu ve uzun olacak. Yalnız şunu çok iyi biliyoruz ki bahsettiğimiz iki ihtimaldeki tek fark zaman farkı olacak, biri yakın zamanda diğeri uzun zamanda olacak fakat hedeflenen sonuç değişmeyecektir. Er ya da geç Eskişehirspor’u tahtına oturtmaya kararlıyız. Zaman ne gösterir, hangi ihtimaller gerçekleşir bilemiyoruz ama bildiğimiz şey şu ki zor günlerde destek olanı da köstek olanı da unutmayacağız” dedi.

71 adet dosya 41 milyon borç: Divan kurulu üyeleri Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alınan mevcut dosya ve borç tutarını da açıkladı. Divan kurulu tarafından yapılan borçlarla ilgili açıklama şöyle: Futbolcu borçları 49 adet dosyamız var, antrenör borçları 17 adet ve menajer borçları da 2 adet, diğer kulüplere olan borçlar 3 adet. Toplam 71 adet dosya var. Tutar ise 41 milyon 340 bin. Türkiye Futbol Federasyonundan alınan güncel borç listesidir. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:12
Yatsı 21:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@