banner493

DENİZLİSPOR MAÇI ÖNCESİ ÖNEMLİ UYARI

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde Siyah Kırmızılı futbolcularla bir araya gelen Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ve tribün grubu liderleri, Denizlispor maçı öncesi önemli bir açıklama yaptı. Hem Denizlispor hem de Eskişehirspor taraftarlarına uyarıda bulunan Murat Diri, "Denizli’den şehrimize gelecek olan Denizli halkı bizlere ne kadar kötü davranış göstermiş olsalar dahi üstat Yunus Emre’nin dediği gibi 'Sevelim Sevilelim' sözünü düstur edinen sevgi, hoşgörü ve tevazu bir şehrin evlatları olarak; şehrimize gelen herkesin canı bizlere emanettir. Misafirperverliğimizi her daim gösteririz" dedi.

DENİZLİSPOR MAÇI ÖNCESİ ÖNEMLİ UYARI

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Bizler Eskişehir halkı ve Büyük Eskişehirspor taraftarları olarak, sporun birleştirici ruhunu her daim ön plana çıkartan bir camia olduk. Türkiye'de tribün kültürünü başlatan olmanın, Anadolu Yıldızı ünvanını almanın gururunu ve onurunu üzerimizde taşımaktan her zaman gurur duyduk. Ülkemizi Avrupa kupalarında temsil ettiğimiz dönem St. Johntsone gibi takımlara karşı gösterdiğimiz misafirperverlik sayesinde ülkemizin ve şehrimizin adını FairPlay adına tüm dünyada duyurduk. Milli takımımızı şehrimizde en iyi şekilde ağırlayıp en büyük desteği verdikten sonra Cumhurbaşkanımız da dahil spor kamuoyunun tümünden bir çok övgüye nail olduk. Eskişehirspor taraftarı özellikle son dönemdeki duruşuyla tüm ülkeye örnek olmuştur.

Son dönemdeki tüm çabalarımıza rağmen önümüzdeki pazartesi akşamı Denizlispor ile oynayacağımız maç öncesi sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili Denizlispor taraftarının farklı bir algı yaratma çabasını üzülerek gördük. Bizler futbolda rekabet olgusunun varlığına inanan ve bu uğurda tribünlerde on binlerce taraftarımızla armamızı destekleyen bir yapıyla hareket ediyoruz. Bizler bu güzel oyunun bir parçası olmaktan her zaman mutluluk duyuyoruz. Bu güzel oyunun çeşitli şiddete dönüşen sonuçlarını asla tasnif etmiyoruz ve bu tür davranışlarda bulunanları aramızdan uzaklaştırıyoruz.

Bizler deplasmana dahi emanetsiz (kesici delici aletler) gidilmemesi gereken bir anlayışla hareket ediyoruz. Bunu özellikle kendi içimizde deplasman mevzularının önüne geçmek için yapıyoruz. Ve Son yıllarda Eskişehirspor tribünleri içerisindeki birlik beraberlik tüm ülkede gıpta ediliyor. Gittiğimiz tribünlerde sahadaki rakip takım dahil formasını terleten oyuncuların alın terine saygı duyarak iki takımı da alkışlayan bir yapıya sahibiz. Bunun en yakın örneği Karabük maçında yaşananlardır. 

Denizli’de yaşanan olayları tüm Denizli halkına ve taraftarına yüklemek son derece yanlış bir yaklaşım olur. Bizler de asla Denizli taraftarını bu tür yaftalamıyoruz. Tabiki tüm tribünlerde şehirlerde bu tür sıkıntılar veya sıkıntılı modeller var. Ancak Bizler Sorun çıkaran, çıkaracak olanları aramızdan ayıklıyoruz. Bu vatanın evlatlarının birbirini yemesini, vurmasını, kırmasını ve birbirine düşman olmasını istemiyoruz. Bunu herhangi bir korkudan değil, vatanseverliğimizden yapıyoruz. Bizim gibi arma sevdalısı olanların birbirinin emeğine saygı göstermesini ve tribünlerde birbirine gücünü; yaptığı görsel şovlar, tribünlere kattığı besteler, deplasmanda gösterdikleri duruş, vatana millete faydası İle birbirine güç göstermeleri gerektiğine inanıyoruz. Bizlerde otobüs sırtında sezon içinde on binlerce km yol yapıyoruz ve bizle aynı sıkıntıları yaşadığını bildiğimiz insanların da çektiği çileyi anlıyoruz. 

Bu bağlamda Eskişehir’de hiç bir maç rakip takım taraftarına karşı bir olumsuzluk içerisine girmiyoruz. Hepsinin sağ salim ailesine kavuşmaları tek temennimiz. Bizler bu düşünce yapısındayız. Bunu da en iyi Denizlispor taraftarı bilir. Son 3 senedir her Denizli’ye gidişimizde küfürler hakaretler yemiş ve otobüslerimiz taşlanmıştır. Ancak bizler bir kere bile Denizli’ye küfür etmedik ve hiç bir takım otobüsü taşlamadığımız gibi Denizlispor taraftarına da karşı bir eylem içerisine girmedik. Neyse bizler duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Deplasman yasağı olmaması ve biz gibi arma sevdalılarının armasını peşinden gelebilmesi ve tribünde sesini duyurabilmesi için üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız. Bizler sevdaya yasak konmasına karşıyız. Tribün adabını, jargonunu bilen yaşayan ve yaşatmaya çalışan bir şehir takımı olarak tüm şehrimize tekrar sesleniyoruz. 

Denizli’den şehrimize gelecek olan Denizli halkı bizlere ne kadar kötü davranış göstermiş olsalar dahi üstat Yunus Emre’nin dediği gibi 'Sevelim Sevilelim' sözünü düstur edinen sevgi, hoşgörü ve tevazu bir şehrin evlatları olarak; şehrimize gelen herkesin canı bizlere emanettir. Misafirperverliğimizi her daim gösteririz. Bizler 'Anadolu Yıldızı' payesini almış tek camiayız. Bizler sorumluluklarımızın farkındayız. 

Deplasman için yola çıkacak tüm Denizlispor taraftarına kazasız belasız hayırlı yolculuklar dileriz. Önce Allah’a sonra bize emanetler. Yolda kalan yola çıkan tüm Denizlispor taraftarı bizleri çekinmeden arayabilir. Hepsi bizlerin misafiridir. Her sıkıntılarında yardıma koşmak bizlerin hayat görüşüdür.

Değerli arkadaşlar bu açıklama ile tekrar uyarmak istediğimiz diğer konular ise;

Bilindiği üzere çok sıkıntılı bir süreçten geçtik ve transferi açarak yola çıktı. Aldığımız galibiyetlerin en büyük destekçisi biz taraftarız. Ceza almamıza sebep olabilecek tüm davranışlardan kaçınmalıyız. Tahriklere kapılmadan sadece armamıza odaklanmalıyız. Denizli’yi yendiğimiz takdirde belki de Playoff hayali kurmaya başlayacağız. O yüzden 

  1. Sahaya kesinlikle yabancı maddeler atmayalım. Atanları uyaralım. 
  2. Torpil meşale gibi patlayıcı maddelerle stadyuma gelmeyelim.
  3. Tribün de hakaret küfür vb. eylemlerde bulunmayalım. Münferit olsa dahi bu tür davranışlar sergileyen taraftarımızı uyaralım.
  4. Stadyuma girerken kesinlikle önümüzde veya arkamızda biriyle turnikeden geçmeyelim. (2'ye 1)
  5. Maç bitse dahi stadyum içine girmeyelim. 
  6. Alkollü olarak maça gelmeyelim.

Tek bir taraftarımızın dahi ceza alması bizlerin gücünü azaltacaktır. Lütfen önce kendimizi sonra Es-Es’imizi düşünelim ve bu süreçte armamızı yalnız bırakmayalım.

Maç saati iş çıkışı olacağından dolayı kapılarda yığılmalar ve sistemde oluşabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurularak, maça en az 1 saat kala tribündeki yerlerimizi alalım. Ve hafta sonu şehrimizde Eskişehirspor atkısı forması şapkası montu ne varsa Eskişehirspor ürünleriyle gezelim.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER