Eskişehir Basket'in koçuna İspanya kancası

Eskişehir Basket’in İspanyol Koçu Josep Maria Berrocal’e hem Türkiye’den hem de İspanya’dan kulüplerin ilgisi devam ediyor. Deneyiml koça İspanya ekiplerinden Movistar Estudiantes kulübünden teklif var.

Eskişehir Basket'in koçuna İspanya kancası

2017-18 sezonunda Eskişehir Basket’in başına getirilen Josep Maria Berrocal takımıyla ilk sezonunda büyük bir başarı yakaladı. Sezonun ilk yarısında 15 maçta 10 galibiyet ve 4 mağlubiyet alan Potanın Şimşekleri tüm basketbol otoritelerinin dikkatini çekmişti. Bu başarıda pay sahibi olan Siyah Kırmızılı ekibin Baş Antrenörü Josep Maria Berrocal ise oynattığı oyun ile herkesin takdirini kazandı. 

Movistar çok istiyorSezonu 7’nci bitiren Eskişehir Basket’te Josep Maria  Berrocal birçok kulübün dikkatini çekti. Türkiye’den başta Banvit olmak üzere birçok ekibin transfer listesinde yer alan Berrocal’e ilk ciddi teklif ülkesi İspanya’dan Movistar Estudiantes takımından geldi. İspanyol ekip 44 yaşındaki koçu takımın başına getirmek için girişimlere başladı. Koçun Türkiye’den ayrılıp ayrılmayacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER