alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

'Eskişehirspor yok oluyor, farkında mısınız?'

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Eskişehir milletvekillerine, STK temsilcilerine ve seçilmişlere çağrıda bulundu, "13 seçilmiş değerli insan kahroluyoruz, ölüyoruz, Eskişehirspor yok oluyor farkında mısınız?‬" dedi. Diri, "Eskişehirspor’u seven herkes bir şekilde ötekileştirmeyi kenara bırakıp bir araya gelmeli. Bu camia hep 'ben' diyenler yüzünden kaybetti. Artık 'biz' diyerek 'biz Eskişehirspor'uz' diyerek Sinan Özeçoğlu başkanın etrafında birleşilen veya tam anlamıyla destek verilen bir yapı oluşmalı" çağrısında bulundu.

Spor 30.09.2019, 16:10 02.10.2019, 15:55 ABONE OL: google news
'Eskişehirspor yok oluyor, farkında mısınız?'

ETB Lideri Murat Diri açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Eskişehirspor’u seven herkes bir şekilde ötekileştirmeyi kenara bırakıp bir araya gelmeli. Bu camia hep ben diyenler yüzünden kaybetti. Artık biz diyerek biz Eskişehirspor'uz diyerek Sinan Özeçoğlu başkanın etrafında birleşilen veya tam anlamıyla destek verilen bir yapı oluşmalı.‬

‪7 milletvekilimiz Harun Karacan, Nabi Avcı, Emine Nur Günay, Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak, Arslan Kabukcuoğlu, 3 belediye başkanımız Yılmaz Büyükerşen, Kazım Kurt, Ahmet Ataç ve ETO Başkanımız Metin Güler, ESO Başkanımız Celalettin Kesikbaş, EOSB Başkanımız Nadir Küpeli başkanlarımız olmak üzere 13 seçilmiş değerli insan kahroluyoruz, ölüyoruz, Eskişehirspor yok oluyor farkında mısınız?‬

Neden bu kadar kulak tıkadınız?

Neden bu kadar gözünüzü kapadınız?

Ne kötülük yaptı Eskişehirspor size?

Ne olur el uzatın!

Lütfen bir araya gelin!

Bu şehir sizi sorunlara bahane değil çözüm üretmek umuduyla seçti.!

‪Hepiniz kendi alanınızda üzerinize düşenin fazlasını yapıyorsunuz. Size sitem etmiyoruz. İsyan etmiyoruz. Aksine bir yardım çığlığı bu.

‪Bu şehrin sokaklarında beraber büyüdünüz. Sizlerin geçtiği sokaklarda hikayeleriniz var. Onlarca anınız var Eskişehirspor’la! Şimdi yok oluyor. Anılarımız da gidiyor. Ne olur bir araya gelin.‬

‪El ele verirsek üstesinden gelmeyeceğimiz hiçbir zorluk olamaz. Eskişehirspor tribünleri olarak son 5 yıldır verdiğimiz mücadeleyi gördünüz. Bu mücadeleye sizler de omuz verirseniz üstesinden geliriz. Bu süreçte Eskişehirspor için Sinan Özeçoğlu başkana desteğinizi istiyoruz. ‬

Bizler, asıl vazgeçtiğimizde yenildiğimizi öğrendik. Takımımızın uğruna döktüğümüz gözyaşının aslında bir zafer olduğunu gördük. Bu yüzdendir belki de "Eskişehir sen çok yaşa" derken gözlerimizden bir damla yaşın süzülmesi.

Bizler, taraftarlığın başarının değil sevdalanılan renklerin peşinden koşmak olduğunu öğrendik. O yüzdendir gittiğimiz deplasmanlarda "rengine aşığız onun için burdayız" diye bağırmalarımız..

Biz, takımları son sıradayken, kendileri şampiyon olan taraftarız.

Biz, cefanın vefa demek olduğunu gösteren taraftarız.

Biz, bir armaya nasıl sahip çıkılacağını, bir şehrin nasıl ayağa kaldırılacağını gösteren taraftarız.

Biz, büyüklerimizden aldığımız mirası daha da yukarıya taşıyan, tüm ülkeye Nasıl taraftar olunacağını gösteren taraftarız.

Biz, uğruna gittiğimiz binlerce kilometreyi bir şeref madalyası gibi göğüslerinde taşıyan taraftarız. 

Biz, nasıl direnileceğini gösterdik.

Şimdi bize yenildiler mi dedirteceksiniz?

Her yenilgiden galibiyetle kalkan bu çocuklara mağlup mu oldular diyecekler?

‪Bu bağlamda yarın (Salı) akşam 20:00’da vicdan sahibi tüm Eskişehir halkını ve Eskişehirspor taraftarını #ÇareSinanÖzeçoğlu etiketiyle sosyal medyada sesimizi duyurmaya ve devam eden günlerinde artık sesimizi sokaklarda duyurmaya davet ediyoruz.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:12
Yatsı 21:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@