İlk tercih hakkı Başakşehir'de

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, ara transfer döneminde Cemali Sertel üzerinden Eskişehirspor'la Başakşehir arasında yapılan anlaşmanın içeriğini açıkladı.

İlk tercih hakkı Başakşehir'de

Eurosport'tan Saygın Elgün'e konuşan Teknik Direktör Fuat Çapa, ara transfer döneminde Eskişehirspor'un transfer tahtasını açabilmesi yolunda büyük önemi olan Başakşehir'le Cemali Sertel anlaşmasının detayını açıkladı. Çapa "Burada iki kulüp arasında devam edecek bir iş birliği söz konusu mu?" sorusunu "Cemali transferi, transfer tahtasını kaldırmak için yapmamız gereken bir hamleydi. Ligin ilk yarısında bizim takımımızdan parlayan çok fazla oyuncu olmuştu. Başakşehir kulübü de bunun Cemali’yle sınırlı kalmamasını istedi. Her iki kulüp yönetiminin üzerinde konuştuğu beş-altı oyuncu hakkında Eskişehirspor’a bir teklif gelirse bunun Başakşehir’e iletilmesi gerekiyor. Başakşehir’in bu futbolcular üzerinde bir nevi ilk tercih hakkı var diyebilirim" şeklinde yanıtladı. 

Öncelik Başakşehir'de 

Eskişehirspor'la Başakşehir arasındaki anlaşma ile ilgili spor muhabiri Yağız Sabuncuoğlu da geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunmuştu. Yağız Sabuncuoğlu, sosyal medya hesabından "Kış transfer döneminde Cemali Sertel'i alıp Eskişehirspor'un transfer tahtasını açan Başakşehir'in Eskişehirspor'dan oyuncu alma önceliği var" dedi. Eskişehirspor'la Başakşehir arasında yapılan bu anlaşma ile İstanbul ekibinin EsEs'ten seçtiği oyuncuları isterse diğer takımlardan öncelikli olarak kadrosuna katabileceğini ifade eden Sabuncuoğlu "Başakşehir bu anlaşmanın ardından seçtiği oyuncuları isterse diğer takımların teklifleri dinlenmeden oyuncuyu Başakşehir alabilecek. Anlaşmaya dahil olan öncelikli satın alma hakkı bulunan 5 futbolcuya diğer takımlardan gelecek teklifler Başakşehir’e iletilecek. 24 saat içinde yapılan teklifin üzerine çıktıkları anda oyuncuyu alabilecekler" demişti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 16:10
banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508