Kent Konseyi'nden genç sporculara destek

Eskişehir Kent Konseyi, spor alanında dolu dolu bir sezonu geride bırakan Sütlüce Spor Kulübünün başarılarının taçlandırıldığı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Kent Konseyi'nden genç sporculara destek

Sütlüce Mahallesinde gerçekleştirilen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Sütlüce Mahalle Meclisi Başkanı Ömer Lütfü Şanlı, Eskişehir Amatör Futbol Federasyonu Yöneticisi Ömer Türedi, Teknik Direktör Ufuk Cıbırlar ve U11 Grubu sporcuları katıldı.

Etkinlikte konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, amatör spor kulüplerinin mahallelerinde kahraman olduğunu söyleyerek “Spor faaliyetleri gençlerimizi uyuşturucudan, kötü alışkanlıklardan kurtarır. Günümüzde çocukların teknolojiye olan ilgisi, onları hareketsiz ve sağlıksız bir yaşam tarzına itiyor. Eskişehir Kent Konseyi olarak sporun çocuklarımıza emek, dayanışma, güven, strateji, disiplin ve planlama gibi önemli unsurlarını öğretmenin en önemli yolu olduğu düşüncesi ile çalışmalar yapıyoruz. Bu yüzden yaz tatilleri çocuklarımıza bu gibi olguların önemini hatırlatmak için ideal bir zamandır.” dedi.

Sütlüce Mahalle Meclisi Başkanı Ömer Lütfü Şanlı ise mahalle meclisi olarak spora ve sporcuya desteği çok önemsediklerini dile getirerek “ Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren takımlarımız içerisinde alt yapıya da büyük önem veriyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için sportif faaliyetlerin mahallemizde yoğun bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu konuda önemli destekler veren Eskişehir Kent Konseyimize de teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER