banner848

banner766

Mustafa Topkaya'dan flaş açıklamalar

Eskişehirspor'un bir önceki kongresinde başkan adayı olan Avukat Mustafa Topkaya, Siyah Kırmızılı kulüpte yaşanan süreç ve kongre ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Spor 14.05.2019, 13:40
Mustafa Topkaya'dan flaş açıklamalar

Topkaya, kongre süreci ile ilgili olarak "Eskişehir 18 Ocak'ta oyunu bozdu. Kayyuma kalacak derken sandık kuruldu. Yasak kalktı. Ligde kaldı. Şimdi kongre kararı alındı. Şehir efsaneleri kıyıdan yürürken boğulmayı göze aldıkları için tebrik ve teşekkürü hak ettiler bence. Emeğinize sağlık. EsEs'im için hayırlısı olsun" dedi. 

"Eskişehirspor'u yönetmek demek, kriz yönetmek demektir" diye sözlerine devam eden Topkaya, "Hayatı boyunca kriz yönetmemiş, hatta kriz yaşamamış arkadaşların kulübü yönetmek istemesi hem kendilerine hem de kulübe kötülük. "Biz böyle olduğunu bilmiyorduk" deyip bırakmayacak bir yönetim oluşmalı. Başka türlü olmaz" ifadelerini kullandı. 

Kongre üyelerine de seslenen Topkaya "Eskişehirspor hukuken dernek statüsündedir. Yani yönetim, denetim, sicil ve diğer organlar kongrede belirleniyor. Tamamı başkanın listesinde yer alıyor. Mali tabloların imzalı olması ve borçların başlık halinde değil de içeriklerinin de açıklanması gerekir. Neyi ibra ediyorsunuz? Mali tabloların imzasız olması, borçların başlıklar halinde değil de içeriklerinin de açıklanması kulübün nasıl yönetildiğini gösterecektir. Futbolculara borçlar deniyor ama hangi futbolcular denmiyor. Menajerlere borç diyor ama hangi menajere ne kadar? Açıklanması gerekir... Kongre üyelerine tarihi bir sorumluluk düşüyor. Tüm şehrin vebali onlarda. Yönetimleri ibra etmeden önce Mali tabloları irdeleyin. Gerekirse süre talep edin incelemek için. Mali olarak ibra etmeyin. Kime ne kadar borç var, nasıl oluşmuş sorun! Herşeyi anlayın. İçiniz rahat ederse ondan sonra ibra edin. Kimsenin sizleri kullanmasına Ve aptal yerine koymasına müsade etmeyin. Kulüp yönetmek çiftlik yönetmek gibi değildir. Sevdalı kardeşlerimizin okul harçlıkları nereye gitmiş öğrenin. Taraftar yollarda sevdanın peşindeyken Bebek nelere şahit olmuş... Şimdi burdan geçmiş yönetimlere bir tavsiyem var. Eskişehirspor'u ego aracınız olmaktan çıkarın. Bu kulübü şahsi emellerinize ve korkularınıza alet etmeyin. Bir şehrin kaderini avucunuzun içine almayın. Bu çatı kutsal bir çatı. Çarpılırsınız. Benden söylemesi... Mali tablo dağıtılıyor ama imzasız. Sonra Ne oluyorsa değişiyor. Kulüp muhasebesi herkese açık gidin bakın deniyor. Gidip bakayım dedim ne dosya var Ne evrak. Vekalet verin halledeyim dedim. Vermediler. Kulübün nereye borcu olduğunu bilemiyorsunuz. Sonra da herkese açık. Hikaye..." dedi. 

23 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulda aday olup olmayacağı konusuna da değinen Mustafa Topkaya "Aday olacak mısınız?" sorularına henüz cevap veremiyorum. 18 Ocak'tan önce bulduğumuz Mali kaynak İle ilgili yeni bir görüşme yapıp aynı referansı almam halinde değerlendireceğim. Kimin aday olduğu elbette önemli ama seçilene köstek değil de destek olabilecek bilinç oluşmalı" diye konuştu. 

Topkaya açıklamalarını şöyle tamamladı:

Ben kulübe gönüllü avukatlık yaparım dedim, hatta vekalet bilgilerimi Twitter dan attım. Ama vekalet çıkarılmadı! Sebebi de söylenmedi. Oysa krizi yönetecek bir avukata ihtiyaç olduğunu onlar da biliyordu. Ama niye vekalet vermediler yüz yüze gelince soracağım.

Eskişehirspor Başkanı seçilmek için önerebileceğim birkaç cümle: 1. Kulüp, tarihin en kötü günlerini yaşıyor. 2. Bu iş 15 kişinin yapacağı iş değil, şehir sahip çıkmalı. 3. Belediyeler ve STK lar yardım etmeli. 4. Transfer yasağını kaldırmaya çalışacağız. Başka türlü olmuyor!

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 05:17
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:19
Akşam 18:59
Yatsı 20:17
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@