alexa

banner912

banner766

Topkaya'dan Eskişehirspor camiasına çağrı

Eskişehirspor'da 30 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul öncesi eski başkan adayı Mustafa Topkaya'dan önemli bir açıklama geldi.

Spor 26.05.2019, 13:22 ABONE OL: google news
Topkaya'dan Eskişehirspor camiasına çağrı

Sosyal medya hesabından zaman zaman yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Topkaya, son açıklamasında da Eskişehirspor camiasına dikkat çeken çağrıda bulundu. 

Topkaya'nın açıklamasından satırbaşları:

10 ay öncesine kadar tribünde maç seyreden bir taraftardım. Sonra üye oldum. Anladım ki kulübü yönetenler şahsi çıkarları için kulübü uçuruma sürüklemiş. Sonra Aday oldum. Peki Size sormazlar mı kongre üyesiniz de bu kadar borcu niye ibra ettiniz diye? Hesap sordunuz mu hiç?

Ben söylediklerinizi önemsiyorum. Ama Eskişehirspor'un iyiliğini istiyorsak bu tür eleştirilerden kaçınmalıyız. Ben de 18 Ocak'ta aday olduğumda aynı şeyleri yaşadım. Ama herhangi bir menfaat gözetmedim. Sadece Eskişehirspor'un geleceğini konuştum. Ama kongre üyelerinin yükü herkesten ağır. Taraftar hesap soramıyor. Ama kongre üyeleri ibra ederken araştırıyor mu? Maalesef biz bu şehirde sadece öküz altında buzağı arıyoruz.

Mesela Osman Taş. 18 Ocak'tan sonra tanıdım kendisini. Kaan Ay yönetimindeydi. Takımın can suyu oldu 2. devre. Ama çok ağır eleştiriliyor. Hakkında birçok şey duyuyoruz. Eminim ki söylenenleri duyup şaşırıyordur. Bir başka aday çıksa Halil'in adamı, Mesut'un yandaşı vs vs. Böyle bir lüksümüz kalmadı. Bu takımın durumu içler acısı. Takımı bu hale getirenlere tek kelime edilmiyor. Ama yeni aday öcü...

Halil Ünal ilk devre transferi açamadı, yeni transferler yaptı tahta kapalı. Halbuki 3 milyona tahta açılıyordu. Kimse bişey demedi. Kaan Ay ve yönetimi transferi açtı, takım ligde kaldı ama taşlandı. Anlamak güç.

Beyler! Gemi batıyor, hepimiz aynı gemideyiz. Yazık olur bu kulübe. Camiaya, hepimize. Kongre üyeleri tarihi sorumluluk sizin. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Taşın altına elini koyanları kırmayalım. Emeğine yüreğine saygı duyalım. Kim varsa buyursun gelsin tartışalım. Formül geliştirebilir miyiz bakalım. Gerekirse 5 başkanımız birden olsun.

Aday çıkmasa şehir nerde diye soruyoruz? Aday çıksa bugüne kadar neredeydiniz diyoruz. Bu kısır döngüden kurtarın bu kulübü. Ben Es Es sevdalısı her arkadaşla çalışırım. Rakibimden vekalet istedim. Yaparım. Sonuçta babamızın çiftliği değil. Bütün şehrin ortak manevi değeri. Es Es için ne gerekiyorsa menfaatsiz yaparım. Başka yolu yok. Başka çıkış Yok.

Biraraya gelip ortak karar vermeliyiz. Ama sadece Eskişehirspor'u tutarak. Kişilerin taraftarı olma şansımız kalmadı artık. 

Ben aday oldum kötü mü oldu? Sahipsiz dedikleri takımın içinde dönen oyunlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Ben çıkmasaydım rica minnet Halil Ünal'ı tekrar başkan yapacaklardı. O oyunu bozduk. Acımasızca eleştirmeyin. Hesap sorun. Ama borcu yapanlardan, bu hale getirenlerden. 

Kongre üyelerine çağrımdır!

Kongreden önce biraraya gelip konuşalım. Ortak bir karar verelim. Osman Taş gelsin. Aday olmak isteyenler gelsin. Durumu ortaya serelim. Kongre günü sürpriz yaşamak için vaktimiz Yok. Bu son dönemeç. Buluşalım tesislerde. Hem de derhal...

Transfer açılmadığında tesislerde toplandığımız gün gibi kenetlenelim Ama bu kez erken toplanalım. İş işten geçmeden.

Yarın birgün bu kulüp kapanırsa en başta kendi çocuklarımızın bile yüzüne bakamayız. Anıları anlatıp iç geçiririz. Vicdanımızda ömür boyu o acıyı yaşarız. Kırmızı Şimşekler efsanesi yaşamalıdır. Bu şehrin tek ortak manevi değerine evladımız gibi sahip çıkmalıyız. Son 5 gün. Acil! Bütün Es Es sevdalıları. Herkes birbirine söylesin. Bu gidişe son vermek için...

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 06:02
Güneş 07:24
Öğle 13:15
İkindi 16:24
Akşam 18:56
Yatsı 20:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@