Eskişehir'de kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bazı caddeler araç trafiğine kapatılacak. Yapılan açıklamada sürücülerin dikkatli olması istendi.

Eskişehir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantısı gerçekleştirilecek. Saat 10 ile 18 arasında yapılması planlanan program kapsamında kentte bazı caddeler araç trafiğine kapatılacak.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Saat 09:00’ dan itibaren Atatürk Bulvarı’nın 61 Evler (Migros) Kavşağı ile Kemal Zeytinoğlu Caddesi arasında kalan aynı istikametteki şeridi ile Şehit Yüzbaşı Tuncer Güngör Caddesinin Kocatepe (Askerlik şubesi) Sokak ile Akarbaşı Kavşağı arasında kalan bölümü araç trafiğine kapatılacaktır. 

Araç trafiğine kapatılacak olan Atatürk Bulvarını kullanacak olan sürücülerimizin alternatif olarak Ali Fuat Güven Caddesini kullanmaları, Şehit Yüzbaşı Tuncer Güngör Caddesini kullanacak olan sürücülerin ise alternatif olarak Dumlupınar Caddesini kullanmaları uygun olacaktır.

Meteoroloji'den Eskişehir'e çifte uyarı Meteoroloji'den Eskişehir'e çifte uyarı

Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Caddesinden Akarbaşı kavşağına gelen araçlar mecburi yön olarak Atatürk Bulvarı istikametine yönlendirilecek, trafiğe kapatılacak olan Atatürk Bulvarının her iki şeridi ile Şehit Yüzbaşı Tuncer Güngör Caddelerinin kapalı kesimlerinde 01.05.2022 günü gece 00:00’dan itibaren araç parklarına müsaade edilmeyecektir"