Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı vatandaşların özel sağlık sigortasının sunduğu hizmetlerden faydalanması adına tercih edilen önemli bir güvence. Tamamlayıcı sağlık sigortası, bünyesinde farklı teminatları da barındırıyor. Bunlar içinde en çok merak edilen konulardan biri ise, doğum teminatı. Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Işıl Akyol, tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı ile ilgili bilinmesi gerekenleri açıkladı.

Profilistled Modern Tavan Aydınlatma Ürünleri Profilistled Modern Tavan Aydınlatma Ürünleri

Tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı bulunuyor mu?

Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Akyol, tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatına ilişkin şunları söyledi:

Özel sağlık sigortası, ayakta ve yatarak tedavilerde, çeşitli operasyonlarda binlerce özel hastaneden hizmet almayı sağlaması ile çok tercih ediliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası geniş bir teminat sunsa da en çok merak edilen konular içinde doğum sürecindeki masraflar yer alıyor. Hem hamilelik sürecindeki kontrollerde hem de doğum sürecinde, özel hastanelerden hizmet almak isteyenler için, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum teminatından faydalanmak mümkün. Ancak bu teminat, tamamlayıcı sağlık sigortasında temel teminatlar içinde yer almıyor.

Doğum teminatı, tamamlayıcı sağlık sigortasında bir ek teminat olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulamada dikkat edilmesi gerekenler içinde, poliçenin kapsamında yer alan ek teminatlarda, doğum teminatının olup olmadığı yer alıyor. 

Doğum teminatı neleri sunuyor?

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi almak isteyenler için, ana ve opsiyonel teminatlar tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarında çok önemli. 2022’de ve ilerleyen yıllarda, doğum teminatının yer aldığı bir sağlık sigortası hizmeti almak için, poliçede hangi hizmetlerin kapsamda yer aldığını kontrol etmek önemli. Doğum teminatı kapsamında neler sunuluyor diye merak edenler de çok fazla. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatında, gebelik sürecindeki tüm rutin muayeneler kapsam dahilinde yer alıyor. Buna ek olarak doğumun da özel hastanelerde gerçekleşmesi, teminatın önemli özellikleri içinde bulunuyor. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası neden avantajlı?

Doğum ve diğer teminatlar için tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih etmek oldukça avantajlı. Bunun en önemli nedeni, bu sigorta türünün SGK tarafından desteklenmesi. Bu da, tamamlayıcı sağlık sigortasını, özel sağlık sigortasına göre çok daha uygun fiyatlı kılıyor. Tabii ki sigorta yaptırmayı düşünenler için en önemli konular arasında, anlaşmalı hastanelerin genişliği de yer alıyor. Anlaşmalı kurum ağı geniş olan bir sigorta şirketinde, tamamlayıcı sağlık sigortası oldukça avantajlı. Doğum gibi, hem muayenelerin hem de operasyonun maliyetli ve önemli olduğu bir alanda, tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih etmek avantajlı. En uygun fiyatlı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini keşfetmek için, sigorta şirketlerinin teklifleri incelenebilir. Doğum ve diğer ek teminatlar, en iyi özel hastanelerde ek bir ücret ödemeden hizmet almayı sağlaması ile oldukça avantajlı.