Fabrikanın açılış konuşmasını yapan TAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Karataş, “Açılışımızda bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkürler. Şeref ve gurur verdiniz” diye konuştu. 

Açılışta konuşan EOSB Başkanı Nadir Küpeli ise, “Ertan Beyi Organize Sanayi Bölgesi içerisinde böyle güzel bir tesis kurduğu için kutlamak istiyorum. Bizler makinelerle üretim yapıyoruz ve üretmeyi çok seviyoruz. Ülkemizin de buna çok ihtiyacı var, bölgemizin de buna çok ihtiyacı var. Hep beraber teknoloji ve yenilikten yanayız. Artık dededen kalma metotlarla üretim yapmak yerine yeni metotlarla yeni teknolojilerle ve mümkün olduğu kadar arızası olmayan ekipmanlarla çalışmak istiyoruz. Ertan Bey de bu anlamda böyle bir tesis kurmuş. Kombine tesisi ile üretim akışına katkı sağlayacaktır, kendisine hayırlı olsun. Daha büyük yatırımlar da bekliyoruz kendisinden ve sizlere destek vereceğiz. Bizim ülkemizin bizim bayrağımızın bu gibi çalışma ve yatırımlara ihtiyacı var” dedi. 

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş da açılışta yaptığı konuşmada, “Böyle bir dönemde büyük bir cesaret ve vizyon ile böyle bir tesisi kurmuş Eskişehir sanayisine hizmet etmek için kendisine teşekkür etmek istiyorum. Özellikle deprem zamanında Eskişehir Sanayi Odası’na lojistik anlamda çok büyük destekler verdi, karşılıksız verdi, sürekli bizimleydi, bu anlamda da özel bir teşekkür etmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun bol kazançlar” şeklinde konuştu.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ise, “Ertan Beyin yıllardır sanayiye kattığı değeri biliyoruz. Kendisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, inşallah bölgemize, camiamıza hayırlı ve uğurlu olacak” diye konuştu. 

Şirketin açılışına Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, AK Parti Eskişehir eski Milletvekili Fahri Keskin, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Habertime Medya Grup Başkanı Murat Keskin, Karataş’ın aile yakınları ile iş dünyasının temsilcileri katıldı. 

Eskişehir’de esnaftan rekor kredi başvurusu Eskişehir’de esnaftan rekor kredi başvurusu

TAN Grup bünyesinde hizmete açılan şirket 75. Yıl OSB Mahallesi 103. Cadde’de hizmet veriyor.