Merkez Bankası açıkladı: Yeni faiz kararı belli oldu Merkez Bankası açıkladı: Yeni faiz kararı belli oldu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı Staj Seferberliği Programı çerçevesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2023 yılı Staj Uygulama Takvimi gereği, yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerden, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde staj yapmak için Kariyer Kapısı Sistemi üzerinden müracaat eden 43 fakülte ve 17 yüksekokuldan toplamda 60 üniversite öğrencisine Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü staj hizmeti vermeye devam ediyor.

Sektöre uzman gençler kazandırılıyor

Gıda, tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak üreticiyi yönlendiren Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere verdiği uygulamalı staj eğitimleriyle mesleğinde yetkin gençlerimizin ülkemize kazandırılmasına katkı sağlıyor. 251 ziraat mühendisi, 107 veteriner hekim ve 55 tekniker/teknisyen olmak üzere Eskişehir merkez ve ilçelerinde görev yapan 584 kişilik profesyonel kadrosuyla tarımın verimliliği ve sürdürülebilirliği için yürüttüğü çeşitli projelerle beraber geleceğin tarım profesyonellerine yönelik yapılan eğitimlerle sektöre yetkin ve bilinçli gençler kazandırmaya devam ediyor.

Mesleğe hazır hale gelecekler

Mesleğinde profesyonel ve yüksek bilgiye sahip teknik personeliyle staj eğitimi veren Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; veteriner, ziraat ve gıda alanlarında staj yapan öğrencilere hayvansal üretim, hayvan sağlığı, bitkisel üretim, bitki sağlığı, hayvansal ve bitkisel zararlılarla mücadele ve hastalık kontrolleri, gıda hijyeni ve gıda kontrolü gibi konularda sağladığı uygulamalı eğitimlerle genç nesilleri gıda, tarım ve hayvancılık konularında bilinçlendirip, yetiştirerek mesleğe hazır hale gelmelerini sağlıyor.

Öğrencilere başarı diledi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, stajyer öğrencilerle Kütahya Yolu Hizmet Binası’nda bulunan Başak Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarımsal politikalarının taşrada yürütülmesi maksadıyla yapılan iş ve işlemler hakkında bilgi veren Gümüş, öğrencilerden gelen mesleki ve güncel konular hakkındaki soruları cevaplandırdı. İl Müdürü Gümüş, öğrencilere mesleklerinin önemi hakkında tavsiyelerde bulunarak, öğrenim ve çalışma hayatlarında başarı diledi.

Eskişehir’de tarım eğitimi 22 Eylül’de sona erecek 

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce 60 üniversite öğrencisine 3 Temmuz 2023 tarihinde verilmeye başlayan staj eğitimleri 22 Eylül 2023’te sona erecek.