Yalaz: Ülkemizin en dertli ve en eksik alanı eğitim Yalaz: Ülkemizin en dertli ve en eksik alanı eğitim

Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilci Yardımcısı Albert İalyshev, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilci Danışmanı Rishat Shamsutdinov ve Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Vedat Doğu, Başkan Ünlüce’yi ziyaret ettiler.

Ziyarette Ayrat Gataullin, önümüzdeki hafta Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek olan BRICS+ Şehirler Uluslararası Forumu’na Başkan Ünlüce’yi davet etti. Ayrat Gataullin, BRICS+ toplantıları kapsamında birçok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Sizleri de aramızda görürsek çok mutlu oluruz.” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 1995 yılında yapılan protokolle ilk kardeş şehrinin Kazan olduğunu hatırlatan Başkan Ünlüce, “İlişkilerimizin canlanması için her türlü iş birliğine hazırız. Kazan ve Eskişehir’in kültürleri birbirine çok yakın bu nedenle ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sonunda Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin, Ünlüce’ye gösterdiği yakın ilgi ve nazik misafirperverliği için teşekkür ederek Tataristan’ın geleneksel kıyafetlerinin giydirildiği bebek hediye etti.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret çektirilen fotoğrafla tamamlandı.