Yeni Sendika (Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Eskişehir İl Temsilci Abdulbaki Tekin, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge'yi makamında ziyaret etti.

Tekin ziyarette yaptığı açıklamada "Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız açısından beklenen başta banka maaş promosyonu, teşvik ek ödemelerin kapsamının genişletilmesi, 4B kadro çalışmasının hayata geçirilmesi, EYT gibi bir çok yapısal problemin çözüleceği bir ay olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Tekin, Yeni Sendika olarak sağlık kurumlarında ve hastanelerde çalışanların bakmakla yükümlü olduğu birinci derecede yakınlarına muayene önceliği verilmesini istedi. Tekin ayrıca "Giyim kuşam yardımı günün şartlarına göre insan onuruna yaraşır bir şekilde yeniden düzenlenmelidir" dedi.

Eskişehir'de engellilere büyük müjde Eskişehir'de engellilere büyük müjde

Gerçekleşen ziyarette sağlık çalışanlarının meseleleri, sağlıktaki son gelişmeler, Eskişehir gündemi ve Türkiye gündemi ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge,  sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını önemsediklerini söyledi. Bilge, ziyaretten duyduğu memnuniyet ifade ederek, Abdulbaki Tekin’e ziyaretten dolayı teşekkür etti. Sendikal çalışmalarda başarılar diledi.