banner848

banner766

Bilim Karavanı Eskişehir'de

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, “AB Bilim Karavanı Şehrimde” isimli projeyi Eskişehir’e taşıdı. Almanya Büyükelçiliği ve AB Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle eğitimde bilim faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Bilim Karavanı, Eskişehir’deki ortaokul öğrencileriyle buluştu.

Teknoloji 22.05.2019, 13:43 09.01.2020, 02:08
Bilim Karavanı Eskişehir'de

AB Bilim Karavanı, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile 20 mayısta Cahit Zarifoğlu Ortaokulu’nda, 21 mayısta ise Gündüzalp Ortaokulu ve Şehit Barış Öztürk Ortaokulu’nda eğitimler gerçekleştirdi.

AB Bilgi Merkezi eğitim hayatına katkı sağlıyor

22 Mayıs Çarşamba günü, Fahri Günay Ortaokulu öğrencileriyle atölye çalışmaları yapan AB Bilim Karavanı’na Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler de konuk oldu. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, çocuklara birlikte iş yapmanın önemini anlatmaya çalıştıklarını belirterek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Etkinlikte konuşan ETO Başkanı Güler, AB Bilgi Merkezi sayesinde bugüne kadar çok sayıda eğitim, etkinlik ve sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini belirterek, geleceğimiz olan çocukların eğitim hayatına katkı sağlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. İnovasyon politikaları ile örtüşen “Hayal et, tasarla, üret” yaklaşımıyla çocuklara kendi başlarına üretme kültürü kazandırmayı hedefleyen “AB Bilim Karavanı Şehrimde” projesinin Eskişehir etabı,  23 Mayıs Perşembe Namık Kemal Ortaokulu ve 24 Mayıs Cuma ise Sinan Alağaç Ortaokulu’nda yapacağı etkinlikler ile tamamlanacak. 

Öğrenciler yeni nesil teknoloji araçlarını heyecanla karşıladı  

9 metrelik Bilim Karavanı 5 gün boyunca 600’den fazla ortaokul öğrencisine kapılarını açacak. Hayal eden, tasarlayan ve üreten bir nesil için özel olarak tasarlanmış olan karavanda, aynı anda 15 katılımcı ile atölye çalışması gerçekleştirecek. Bilim Karavanı atölyeleri arasında, Ahşap Tasarım Atölyesi, Robotik-Kodlama Atölyesi, 3B Modelleme & 3B Yazıcı Atölyesi bulunuyor. Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 30’uncu yıldönümüne de dikkat çeken etkinlik, yapay zeka teknolojileri ve uygulamalarının yaygınlaşması, dünya genelinde yapay zeka çağındaki çocuk haklarının geliştirilmesine de odaklanıyor. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 05:18
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:58
Yatsı 20:16
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@