banner493

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER İÇİN İLK ŞARJ İSTASYONU

Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerji uygulamaları kapsamında Zorlu Enerji ile arasında yapılan protokol kapsamında kent geneline kurulacak elektrikli otomobil şarj istasyonlarının ilki hizmet vermeye başladı.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER İÇİN İLK ŞARJ İSTASYONU

2018 yılının Mayıs ayında yapılan protokol ile Tepebaşı Belediyesi tarafından belirlenen noktalarda şarj istasyonlarının kurulması kararlaştırılmıştı. İstasyon, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında yer alan Tepebaşı Belediyesi otoparkında kullanıma açıldı. Her biri 22 kW gücünde 2 adet sokete sahip olan şarj istasyonu, Türkiye’deki tüm yüzde 100 elektrikli otomobillere uygun şekilde tasarlandı.

Kullanıcılar internetten abonelik başvurularını yaparak adreslerine gönderilecek ZES üyelik kartlarıyla elektrik şarj işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek. Elektrikli araç sahipleri, www.zes.net web sitesinden veya ZES mobil uygulamasından sisteme üye olabilirken, aynı zamanda ZES istasyonları hakkında bilgi alabiliyorlar.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın temasları ile Eskişehir kent merkezinde ücretsiz olarak elektrikli otomobil şarj istasyonu kurma kararı alan şirket, farklı noktalarda da kurulum gerçekleştirerek istasyon sayısını artıracak.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER