banner848

banner766

'Eskişehir havacılıkta dünyada söz sahibi oldu'

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, TUSAS Motor Sanayi (TEI) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit’e iade-i ziyarette bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Teknoloji 07.08.2020, 13:48 10.08.2020, 11:17
'Eskişehir havacılıkta dünyada söz sahibi oldu'

Eskişehir’deki görevine ilk başladığı zaman kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Genel Müdür Akşit’e teşekkürlerini ileten Vali Ayyıldız, ürettiği projeler ve kendini devamlı yenileyen teknolojik çalışmalar yapan TEI’nin ülke sanayisine büyük katma değer sağlayan bir kuruluş olduğunu söyledi.

Havacılık alanında Eskişehir’in dünyada söz sahibi haline geldiğini anımsatan Vali Ayyıldız, Eskişehir’in havacılık sektöründe gelişmesine katkı sağlayan TEI yönetimini tebrik etti.

Savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmalar arasındaki eşgüdüm ve işbirliğinin bu başarıyı getirdiğini kaydeden Genel Müdür Akşit ise, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gelen talep ve isteklere göre yatırımlarını genişlettiklerini aktaran Müdür Akşit, havacılıkta kullanılan güç sistemleri ve türevleri için küresel ölçekte, rekabetçi, sürdürülebilir ve özgün ürünler tasarlayan, üreten ve servis hizmeti veren lider bir motor şirketi haline gelmenin tek amaçları olduğunu belirtti.

Şu an gerçekleştirdikleri kaliteli üretim ile dünyada en iyi yerde olduklarını ifade eden Genel Müdür Akşit, yeni tasarımlarıyla Türk Hava Savunma Sanayisine büyük katkı sağladıklarını ifade etti.

Ziyaretin ardından Vali Ayyılıdız, verdiği bilgiler için Genel Müdür Akşit’e teşekkür ederek, TEI’den ayrıldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 05:15
Güneş 06:39
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@