ESMİAD'DAN YERLİ VE MİLLİ PROJEYE DESTEK

17 Eylül 2019'da başlayacak TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları için üç ayrı kategoride yerli ve milli bir projeleri ile yarışacak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan Çevikalp ve Hakan Uz'a Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği'nden destek geldi.

ESMİAD'DAN YERLİ VE MİLLİ PROJEYE DESTEK

Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu yıl 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek. TEKNOFEST için birbirinden ilgin projeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Çevikalp ve Uz, bu yıl ikincisi düzenlenecek TEKNOFEST için yerli ve milli proje geliştirdiler. Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği'ne (ESMİAD) giderek projelerinden bahseden Çevikalp ve Uz'a, dernek başkanı Şamil Seyhan'dan tam destek geldi.

Çevikalp ve Uz'un ziyareti ve projesine ilişkin bilgi veren ESMİAD Başkanı Seyhan "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Hakan Çevikalp ve Hakan Uz derneğimizi ziyarete gelerek projelerinden bahsettiler. 17-22 Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında “Savaşan İHA Sabit Kanat”, “Savaşan İha Döner Kanat” ve ayrıca “Yapay Zeka” olarak üç ayrı kategoride yarışmaya katılacaklarını ifade ettiler. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın da son dönemde büyük isabetle ifade ettiği “Milli ve Yerli” projelere her kurumun dikkatle ve heyecanla destek olması gerekmektedir. Biz de ESMİAD olarak milli projelere her zaman destek veren bir dernek olduğumuzdan değerli hocamıza da gereken tüm desteği sağlayacağımızın sözünü verdik" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner506

banner500

banner498

banner499