TÜRASAŞ'ın genel müdürü Mustafa Metin Yazar kimdir?

Eskişehir'de kurulu TÜLOMSAŞ, Sakarya'da kurulu TÜVASAŞ ve Sivas'ta kurulu TÜDEMSAŞ'ın birleştirilmesiyle kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Mustafa Metin Yazar atanmıştı. Peki Mustafa Metin Yazar kimdir? Detayı haberimizde...

Ekonomi 27.06.2020 - 18:24 27.06.2020 - 18:24

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Metin Yazar atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, TÜRASAŞ Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliğine İrfan İpşir, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Ömer Abdullah Karagözoğlu, Enver Mamur ve Murat Baştor atandı. 

TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı ise açıklanan yönetimde yer almadı. 

TCDD'ye bağlı işletmelerden Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş.'nin (TÜDEMSAŞ) birleştirilmesi suretiyle Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi'nin (TÜRASAŞ) kurulmasına Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile karar verilmişti.

Mustafa Metin Yazar kimdir?

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi’nin (TÜRASAŞ) Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, RAYSİMAŞ Raylı Sistemler Mühendislik Müşavirlik A.Ş Genel Müdürlüğü ve İstanbul Ulaşım'ın Genel Müdürlüğünü yaptı. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa