Türk Kızılay Eskişehir Şubesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Eskişehir'de afet ekiplerimizi Kızılay Eskişehir Merkezi'mizden koordine etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Şube çalışanlarımızı ve gönüllülerimizle birlikte depremzede vatandaşlarımızın yanında olmak için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz.

Saat 6'da öncü Kızılay araçlarımızı genel merkezimizin belirlemiş olduğu noktaya hareket ettirmiş bulunmaktayız. Bununla beraber sosyal medyalarımızda en acil ihtiyacımız olan kan bağışı ile ilgili vatandaşlarımızı kan bağış merkezlerimize davet ediyoruz.

Kızılay Gençlik ve Kadın Kollarımızın desteği ile Kızılay merkez binası, Eskişehir Adliye binası zemin kat, Adalar Kan Merkezi, Kızılay Batı Anadolu Kan Merkezi ve Espark AVM olmak üzere yardım toplama noktaları belirlenmiştir. 

Tepebaşı ışıkları depremde hayatını kaybedenler için kapatacak Tepebaşı ışıkları depremde hayatını kaybedenler için kapatacak

Hemşerilerimizin öncelikli olarak battaniye, mont, bere, eldiven, çorap, bot gibi kışlık malzemeler toplanacaktır. Depremzedelerimizin yaralarını bir nebze olsun sarmak üzere gönderilecek yardım malzemelerinin açılmamış, kullanılmamış nitelikte olması gerekmektedir. 

Yardımların ayni olarak toplanması halinde

  • Kızılay Merkez Binası-İstiklal Mahallesi İki Eylül Caddesi Kızılay İş Merkezi No: 4/6 26010 Eskişehir, Telefon: 222 221 99 00 
  • Eskişehir Adliye Binası Zemin Kat 
  • Adalar Kan Merkezi
  • Kızılay Batı Anadolu Kan Merkezi
  • Espark AVM

olmak üzere yardım toplama noktaları belirlenmiştir. 

Yardımların nakdi olması halinde adres ve IBAN bilgilerimiz aşağıdaki şekildedir.

  • Kızılay Derneği Eskişehir Şubesi
  • IBAN: TR92 0001 0012 4000 0018 6861 34