Düzenlenen üç ayrı cemevi saldırısının zanlısı Ahmet Ozan Karaca'nın ilk hedefinin Eskişehir’deki cemevi olduğu itiraf etti. Çıkarılan nönetçi mahkemede ifade veren zanlı cemevi saldırısının hedefinin ilk olarak Eskişehir’deki Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı olduğunu itiraf etti. Zanlı ancak Eskişehir'de cemevinin yerinin bulamadığı için Ankara Polatlı’ya döndüğünü söyledi. Ankara’nın Polatlı ilçesinde bir gece konakladıktan sonra tekrar dönüş yaparak üç ayrı cemevine taşladığını söyledi.

Eskişehir'i Google'da aratmış

Yakalandıktan sonra cep telefonunda yapılan incelemelerde ise ilginç bilgilere ulaşıldı. Telefonunda silah fotoğrafı olduğu tespit edilen Ahmet Ozan Karaca'nın internetten 'Ankara cemevleri nerede?', 'Hacı Bektaşi Veli Eskişehir, 'Hacı Bektaşi Veli Çeşme', 'Eskişehir Cemevi Bağlar' araması yaptığı belirlendi.

"Önceliğim Eskişehir'de saldırı yapmaktı" 

Telefonunda ele geçirilen cemevleriyle ilgili arama kayıtlarıyla ilgili kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Ahmet Ozan Karaca "Öncelikle Eskişehir'de bir saldırı planladım, ancak cemevi bulamayınca Ankara iline geldim. Cep telefonumda ele geçirilen arama kayıtları buna ilişkindir" dedi.