banner804

banner766

Son Dakika

Bir Mehmetçiğin mutluluğu

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Cevizli Mahallesi’nde askere gidecek olan İsmail Ünlü için kına merasimi düzenlenirken, teyze ile yeğenin objektiflere yansıyan sevinç içindeki fotoğrafı, âdete 'İşte vatan sevgisi bu' dedirtti.

Yaşam 17.07.2018, 13:28 18.07.2018, 15:52
Bir Mehmetçiğin mutluluğu

Ünlü'nün asker eğlencesine çok sayıda vatandaş katılırken, kına merasiminde duygusal anlar yaşandı. Seyitgazi ilçesinin Cevizli Mahallesinden vatani görevini yapmak üzere askere gidecek olan İsmail Ünlü'nün asker kınasına mahallenin askere gidecek gençleri de katıldı. Düzenlenen gecede gönüllerince eğlenen gençler hep bir ağızdan ''Vatan sana canım feda'' diye bağırdılar. 

Asker Anası Döndü Ünlü; ''Bugün burada evladımıza kına yakacağız Rabbim inşallah hayırlısıyla gidip gelmesini göstersin. Allah’ım bütün giden askerlerimize sağlıkla gidip gelmeyi nasip etsin'' diye belirtti. 

Askere gidecek olan İsmail Ünlü ise; ''Vatan borcu namus borcu, bizler anamızı, babamızı, bacımızı, vatanımızı ve milletimizi korumak için Peygamber ocağı olan askere gidiyoruz. Hayırlısı ile gidip gelmek nasip olsun'' diye belirtti. 

Askerin kınasını yakan teyzesi Zeynep Uçar ise; ''İsmail'imize kınamızı yaktık, onu askere gönderiyoruz Rabbim hayırlısı ile gidip gelmesini göstersin inşallah'' dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:22
Güneş 05:58
Öğle 13:08
İkindi 16:58
Akşam 20:08
Yatsı 21:38
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@