alexa

banner766

Birlikte büyüyecekler

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan her yenidoğan adına bir fidan dikilmesine ilişkin işbirliği protokolü çerçevesinde Eskişehir Şehir Hastanesinde doğan bin 750 bebek adına Tepebaşı ilçesi Turgutlar mevkiinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Yaşam 06.05.2019, 13:17 ABONE OL: google news
Birlikte büyüyecekler

Etkinliğine İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Yunus Emre Devlet Hastanesi yöneticileri, Şehir Hastanesi yöneticileri, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve anne-babalar katıldı. Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün, şehre yeni yeşil alanlar kazandırmak, topluma ağaç ve orman sevgisini aşılamak, fidan dikme alışkanlığı edindirmek, çevre anlayışının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Eskişehir Şehir Hastanesinde doğan ‘’Her Yenidoğan Adına Bir Fidan’ ’dikim etkinliğinde dikilen her fidanın sertifikası yeni doğanların ebeveynlerine takdim edildi. 

Fidan dikim törenine katılan Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğümüz ile yapılan İşbirliği protokolü gereğince Eskişehir Şehir Hastanesinde her yenidoğan adına bir fidan dikim etkinliğini gerçekleştirdiklerini, sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen proje kapsamında Eskişehir Şehir Hastanesinde doğan her bebeğin annesine, taburcu olmadan önce, bebeği adına düzenlenmiş bir fidan sertifikası takdim edildiğini, ağaç dikim mevsiminin gelmesi ile sertifika teslim edilen her bir bebek için bir fidan dikiminin Turgutlar mevkiinde ailelerinde katılımıyla yapıldığını belirterek; fidanların temini, koruma, sulama ve bakımını üstlenen Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne, işbirliği için teşekkür etti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@