alexa

banner766

Dünyanın en güvenli şehirlerindeniz

The Daily Meal, dünyanın en güvenli 50 şehrini listeledi. O şehirler arasında Eskişehir de var.

Yaşam 15.06.2019, 15:32 ABONE OL: google news
Dünyanın en güvenli şehirlerindeniz

Tatilde gezmek isteyenler için bir rehber niteliğinde hazırlanan 'Dünyanın en güvenli 50 şehri' listesine Türkiye'den İzmir, Bursa ve Eskişehir de girdi. 

İşte dünyanın en rahat seyahat edilebilecek, en güvenli şehirleri: 

47- İzmir: Türkiye'nin en büyük üçüncü şehri olan İzmir, dünyanın en çarpıcı kıyılarından biri olan Turkuaz Kıyısında bulunan hareketli bir liman şehridir. Plajlar şehir merkezine çok uzak değildir, ancak plaja gitmek istemezseniz, Osmanlı dönemindeki evlerde bulunan barlara gidebilir, alışveriş ve gece hayatını keşfedebilir veya Konak Meydanı'na gidebilirsiniz. Kent, saat kulesi ve Kemeraltı Çarşısı'na ev sahipliği yapmaktadır.

24- Bursa: Bursa, Küçük Asya'nın kuzeybatısındaki bir Türk şehridir. Hükümet koltuğu Edirne'ye taşındığında 1326'dan 1363'e kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olarak hizmet etti. O zamandan kalma güzel camileri ve tarihi yerleri ile tanınan, 2 milyondan fazla insanın yaşadığı bu şehir 76.85 güvenlik endeksine ve ayrıca bol miktarda lezzetli döner kebaplara sahip.

15- Eskişehir: Üç üniversiteyle Eskişehir, son yıllarda daha güvenli hale gelen ve modern, geleneksel ve eski Türk yaşamının mükemmel bir karışımını sunan bir üniversite şehridir. Bazıları Osmanlı dönemine dayanan hamamları ile bilinir.

En güvenli şehirler listesinde ilk 10: 

10- Irvine, Kaliforniya: Muhtemelen en güvenli olduğu için Amerika'nın en az stresli şehirlerinden biri olan Irvine'de rahatlayın. Usta planlı şehir, ünlü Newport Plajı'na erişimi olan bir üniversite şehridir ve birçok parkını, restoranını ve galerisini de keşfedebilirsiniz.

9- Basel, İsviçre: Bu listedeki diğer İsviçre şehirlerini ziyaret etmeye karar verirseniz, Basel'e yapılacak bir günlük gezi kötü bir fikir değildir. Dreiländereck'in kalbi veya “üç ülke köşesi”, hem Fransa hem de Almanya ile sınırı paylaşıyor. İki düzineden fazla müzeye sahip ve dünyanın en büyük mücevher ve saat ticaret fuarı BaselWorld dahil yıl boyunca birçok etkinliğe ve festivale ev sahipliği yapıyor.

8- Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri: Dubai teknoloji ve mimarlığın sınırlarını sürekli zorlayan, dünyanın en yüksek yapısına ev sahipliği yapıyor. Dubai Alışveriş Merkezi (aynı zamanda dünyanın en büyüğü olan), 1.200'ün üzerinde mağaza (pop-uplar hariç), 120 restoran, bir tema parkı, olimpik bir buz pateni pisti ve hatta ile Dubai'nin alışveriş cenneti olma ününe büyük katkı sağlıyor. 250 odalı lüks bir otel. Dubai'nin seyahat edilebilecek en ucuz yerlerden biri olduğu Temmuz ayında gitmeyi düşünün .

7- Münih, Almanya: Müzelerinin bir kısmının Berlin’dekinden daha kaliteli olduğu düşünülmekte. Buradaki çok sayıda okul ve çok uluslu şirket şehri mühendislik, araştırma, işletme gibi alanlarda güçlü kılıyor.

6- Tokyo, Japonya: Japonya'nın başkenti Tokyo, 500 yaşın üzerinde ve her biri kendi karakterine sahip birden fazla bölgeye sahip. Gece hayatı ve şaşırtıcı teknolojisi ile tanınan Tokyo, 2020 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmak için daha da gelişmiş olmaya çalışıyor; çok sayıda mekanda ve transit istasyonda inşaat ya da yenileme çalışmaları yapılacak, bu hızla büyüyen bu varış yerinin sadece daha sıcak olacağı anlamına geliyor.

5- Singapur: Singapur aslında bir şehir devletidir, yani tek bir şehirden oluşan bir millettir. Dünyanın en yoğun nüfuslu ikinci ülkesi olan Singapur, dünyanın dört bir yanından işçi ve göçmenlerle doludur.

4- Osaka, Japonya: Osaka, Japonya'nın yiyecek, içecek ve gece hayatı için en iyi şehri ve çok güvenli. 

3- Quebec City, Kanada: Quebec Şehri, Kuzey Amerika'daki orijinal şehir duvarları hala var olan birkaç şehirden biri. Gezegendeki en romantik şehirlerden biri olan Eski Kent, UNESCO Dünya Mirası Listesine girdi ve 700.000'den fazla nüfusu olan bir şehir olarak, ilk üçe giren 85.36 güvenlik endeksine sahip.

2- Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri: Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dhabi, 88.03 güvenlik endeksi ile en güvenli şehirler listesinde yerini aldı. 1 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olmasına rağmen, sadece 420.000 kişi aslında vatandaşıdır. Aynı zamanda, ülkenin en büyük deve yarışlarının yanı sıra pitoresk Şeyh Zayed Camii'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Şehir aynı zamanda devasa bahçeler ve parkların yanı sıra muhteşem gökdelenler ve yüksek kaliteli otellerle doludur.

1- Doha, Katar: Katar şu anda Orta Doğu bölgesindeki diğer birçok ülke ile büyük bir diplomatik çatışmaya giriyor, ancak başkenti Doha ziyaretçileri kendilerini dünyanın en güvenli şehrinde bulacaklar. IM Pei tarafından tasarlanan ve 1.400 yıldan fazla süren üç farklı kıtadan İslam sanatına ev sahipliği yapan geleneksel İslam mimarisinden ilham alınarak tasarlanan İslam Sanatı Müzesi'ne ev sahipliği yapıyor. Oldukça hızlı gelişen ve daha fazla otel, müze ve park inşa eden Doha , dünyanın en heyecan verici yerlerinden biri olarak bir isim yapmaya çalışıyor gibi görünüyor. MYGAZETE.COM

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Şubat 2021
İmsak 06:09
Güneş 07:32
Öğle 13:16
İkindi 16:20
Akşam 18:51
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@