alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de çocuklar için üç yeni yarışma

Pandemi sürecinin başında çocukların evde kaliteli vakit geçirmeleri için ‘Evde Kal’ temalı yarışmalar düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 3 farklı kategori ve 2 ayrı yaş grubu için yeni yarışmalar düzenliyor.

Yaşam 21.10.2020, 15:56 ABONE OL: google news
Eskişehir'de çocuklar için üç yeni yarışma

ESMEK çatısı altında eğitime verdiği desteklerin yanı sıra çocukların vakitlerini verimli şekilde geçirmeleri amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, ‘Çocuk Hakları’ konulu karikatür, resim ve öykü yarışması düzenliyor. Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen ve başvuruların 11 Kasım’a kadar www.eskisehir.bel.tr/yarisma üzerinden iletileceği yarışmalarda 8-12 ve 13-16 yaş kategorilerinde hünerlerini sergileyecek. 

Pandemi sürecinin çocukların gelişimini de olumsuz etkileyebileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, çocukların morallerini yüksek tutmak ve vakitlerini verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla birçok etkinlik düzenlediklerini belirtti. Ünlüce “Pandemi süreci elbette herkesi kötü etkiliyor ancak bu süreçten en çok etkilenenin çocuklar olduğunu düşünüyoruz. Eğitim sisteminin bir düzene oturtulamaması ve ailelerin çocuklarını tedirgin oldukları için okula yollamak istemediklerini biliyoruz. Çocuklar bu süreçte evdeki vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirebilsinler diye Masal Şatomuz, Bilim Deney Merkezimiz, Hayvanat Bahçemiz, Çocuk Hakları Birimimiz çevrimiçi atölyeler ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Şimdi de karikatür, resim ve öykü branşlarında bir yarışma başlattık. Hiç evden çıkmadan katılım gösterebilecekleri bu yarışmalara da çocuklarımızın büyük ilgi göstereceğine inanıyorum” diyerek çocukları bu yarışmalara yönlendirmeleri konusunda ebeveynlere ve öğretmenlere de görev düştüğünü belirtti. 

Yarışma detayları ve başvurularının www.eskisehir.bel.tr/yarisma web sayfası üzerinden gerçekleştiğini belirten Çocuk Hakları Birimi yetkilileri ise 0222 222 00 57 veya 0538 876 38 73 üzerinden diğer çalışmalar hakkında da bilgi alınabileceğini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@