alexa

banner766

Eskişehir Hayvanat Bahçesi'nde yavru sevinci

Eskişehir Hayvanat Bahçesi’nde yavrular dünyaya gelmeye devam ediyor. Son olarak lemur, emu, ceylan ve balık yavrularının doğduğu hayvanat bahçesinde, 1 yaşına gelen kızıl geyik ise Çatacık Ormanına salındı.

Yaşam 28.06.2019, 14:02 ABONE OL: google news
Eskişehir Hayvanat Bahçesi'nde yavru sevinci

Geçen yıl Türkiye’deki hayvanat bahçeleri arasında bir ilki gerçekleştirerek deve kuşlarından sonra en büyük uçamayan kuş olan emuların yumurtalarından yavrular elde eden Eskişehir Hayvanat Bahçesi, nüfusuna bu yıl da 5 emu yavrusu ekledi. Sürülerinin göz bebeği olan 1 lemur yavrusu ve 8 ceylan yavrusu ise özellikle çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor.  

Kızıl geyik doğaya bırakıldı: Birçok yaralı hayvanın rehabilitasyonunu yaparak tekrar doğaya kazandıran Eskişehir Hayvanat Bahçesi yetkilileri, hayvanat bahçesinde dünyaya gelen ve 1 yaşına gelen kızıl geyiğide Çatacık Ormanındaki doğal ortamına bıraktı.

ETİ Sualtı Dünyası’nın yeni misafirleri var: Eskişehir Hayvanat Bahçesi içinde bulunan ve birçok deniz canlısında içinde barındıran Eti Sualtı Dünyası, doğan yeni balık yavrularının yanı sıra mavi yengeç, ahtapot, müren balığı başta olmak üzere yeni misafirlerini ağırlıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@