alexa

banner912

banner766

Türk askerinden Allah razı olsun

Suriye'deki evleri terör örgütleri tarafından yıkılan ve enkaz altında kalan ağabeyi ile yengesini kaybeden 32 yaşındaki Veli Muhammed, yetim kalan iki yeğeni ve 4 kişilik ailesine bakmaya çalışıyor. Muhammed: Türk askerinden Allah razı olsun. Suriye'yi terör örgütlerinden temizlemek için savaşıyor. Onlar bize güç veriyor. Allah Türk askerini korusun.

Yaşam 28.01.2018, 12:36 ABONE OL: google news
Türk askerinden Allah razı olsun

Deniz Açık, AA | Eskişehir

Halep'teki evleri yaklaşık iki yıl önce terör örgütleri DEAŞ ve PYD/PKK tarafından yapılan saldırılarda yıkılan, enkaz altında kalan ağabeyi Muhammed Muhammed (40) ile yengesi Vahide Hassan'ı (40) kaybeden Muhammed, eşiyle birlikte yeğenleri Yeşim ve Ayşegül ile kendi çocukları Zeynep, Çınar ve Yunus'u alarak önce Kilis'e oradan da Eskişehir'e geldi.

Muhammed çeşitli işlerde çalışıp, terör örgütlerinin yetim bıraktığı iki yeğeni ile ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyor. Muhammed ailesi, Türk askerinin Suriye'de sürdürdüğü operasyonların ardından terör örgütlerinden temizlenecek ülkelerine yeniden dönmenin hayalini kuruyor. 

GİDECEK YERİMİZ KALMADI BİZ DE TÜRKİYE'YE GELDİK: Veli Muhammed, Suriye'deki terör örgütleri DEAŞ ve PYD/PKK zulmünden kaçarak yaklaşık bir yıl önce Türkiye'ye sığındıklarını anlattı.

Suriye'deki terör sorunu nedeniyle herkesin ülkeden kaçtığını belirten Muhammed, şöyle konuştu:

"Orada çiftçilik yapıyordum. Biz garibanız. Gidecek yerimiz yoktu. Vefat eden ağabeyimin iki kızını da alıp Türkiye'ye sığındık. Yaklaşık bir yıl önce geldik. Halam, amcam hala Suriye'de. Lazkiye'de yaşıyorlar. Suriye'de yaşam malzemelerinin fiyatları arttı. Artık iş sahası yok. Hava karardığı andan itibaren güvenlik olmadığı için kimse sokağa çıkamıyor. Bir yandan Esed bir yandan terör örgütleri DEAŞ ve PYD/PKK insanları öldürüyor. Hiçbir yere gidemiyorlar. Bizde silah yok, bomba yok. Evimizi yıktılar. Kalacak gidecek yerimiz kalmadı. Biz de Türkiye'ye geldik."

Muhammed, üç çocuğu ile iki kız yeğenine baktığına değinerek, "Ağabeyimin çocuklarına bakmak boynumun borcu. Onlara bakmak zorundayım. Ne iş bulursam çalışıp, onlara ve aileme bakıyorum." diye konuştu.

Türk halkının kendilerine yardımcı olduğunu vurgulayan Muhammed, "Türk askerinden Allah razı olsun. Suriye'yi terör örgütlerinden temizlemek için savaşıyor. Canları sağ olsun. Onlar bize güç veriyor. Allah Türk askerini korusun. Ülkemizde hayat normale döndüğünden biz de topraklarımıza dönmek istiyoruz. Biz barış istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@