Tepebaşı Belediyesi tarafından kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmak üzere hizmete açılan Yeryüzü Ekoloji Okulu, faaliyetlerini sürdürüyor. 

Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen merkezde, kamu kurumlarında görev yapan anaokulu ve ilkokul öğretmenlerinin, mesleki kapasitelerinin geliştirilmesi ve doğa dostu gelecek nesiller oluşturmak amacıyla Doğa ve Orman Pedagojisi eğitimi düzenlenecek. 14-18 Kasım tarihlerinde Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda uygulanacak eğitim, teorik ve uygulamalı olmak üzere 2 aşamadan oluşuyor.

Doğa eğitmen eğitimi kapsamında Tepebaşı Belediyesi eğitmenleri ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Anabilim Dalından Prof. Dr. Cengiz Türe, öğretmenlerle bir araya gelecek. 

Doğa ve mekân temelli eğitim 

Katılımcıların mesleki kapasiteleri güçlendirilirken, öğretmenlerden ekoloji okuluna gelerek burada Kasım ayında öğrendikleri programları Yeryüzü Ekoloji Okulu Eğitmenleri eşliğinde uygulamaları hedefleniyor. 14 Kasım’da başlayacak eğitimde; program açılışı ve ekolojik okuryazarlık (teorik eğitim), çevre – sıfır atık (teorik eğitim ve geri dönüşüm tesisi gezisi), ilk yardım (teorik ve uygulamalı eğitim), doğa ve orman pedagojisi (teorik ve uygulamalı eğitim), ormanda uygulama ve yürüyüş (uygulamalı eğitim) yer alacak.

Kontenjanın sınırlı olduğu eğitim için online başvuru formunu dolduranlar arasında yapılacak değerlendirme sonrası programa katılmaya hak kazananlara geri dönüş yapılacak. Online kayıt formuna, https://tinyurl.com/dogaegitimi linkinden ulaşılabiliyor. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 – 3087 numaralı telefondan ulaşabiliyor.