Karapınar 2. Etap projesi ile ilgili toplanan mahalle sakinleri dönüşüm istediklerini açıklayarak yetkililere seslendi. Mahalle halkı adına konuşan Ergün Uzun, çalışmayı her kim başlatırsa Odunpazarı halkı olarak ayakta alkışlayacaklarını söyledi.

Uzun, mahallede yaşanan sorunla ilgili şu açıklamayı yaptı;

Eskişehir'de trafiğe kapatılan bölgeyle ilgili yeni açıklama Eskişehir'de trafiğe kapatılan bölgeyle ilgili yeni açıklama

“İktidarın yerel seçimlerde Eskişehir’i alamadığı için cezalandırdığı, Eskişehir’in bir Avrupa şehri olduğunu her fırsatta iddia eden ve söyleyen yerel yöneticilerin mahallenin üç dört yerine pankartlar asıp yetki TOKİ’de diyerek işin içinden sıyrıldığı ve olanın bu mahallenin cefakar vefakar ve emeğin alın teriyle kazanan halklarına olduğu bir yerdeyiz. Buradan Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e seslenmek istiyorum. Gelin birlikte şu mahallelinin sesine kulak verin ve kentsel dönüşüm ikinci etap projesini hemen hayata geçirin"