Kısa süre önce vefat eden Yunusemre Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan’ın oğlu Murat Pehlivan seçimlerde, adaylığını açıklayan Şengül Al’ı destekleyeceğini açıkladı. Uzun yıllar kooperatifde hizmet veren Al’ın görevine yönetim kurulu kararıyla son verilmişti.

Kısa süre önce vefat eden Yunusemre Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan’ın oğlu Murat Pehlivan sosyal medya hesabından yaptığı açıkşamada aday Şengül Al’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Pehlivan paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Eskişehir'de önemli protokol! Tarım eğitimi düzenlenecek Eskişehir'de önemli protokol! Tarım eğitimi düzenlenecek

"Rahmetli babam Refik Pehlivan vefat etmeden bir müddet önce bazı oda başkanları ve yunusemre esnaf kefalet çalışanlarının baskısı ile kefalet kooperatifinde müdür olarak çalışan kızı gibi sevdiği bir çok seçimde omuz omuza çalıştığı Şengül Al’ı haksız yere işten çıkardığını bize söyledi. Kefalet seçimlerinde önce başkan adaylığından çekilerek yaptığım haksızlığı telafi etmek için Şengül Al’ı seçimlerde destekleyeceğini söyledi. Bu nedenle Pehlivan ailesi olarak babamın dileğini yerine getirmek üzere yunusemre esnaf kefalet kooperatifi seçimlerinde Şengül Al’ı destekleyeceğiz. Kooperatf başkanlığı miras degildir öyle birsey olsa rahmetli babam bana bırakırdı. Babamın hep söylediği desteklemek icin söz verdigi Şengül Al’ı Pehlivan ailesi olarak destekleyecegimizi  sevdiklerimize önemle duyuruyoruz"