Zafer Partisi Eskişehir İl Başkanlığı binasına dün akşam asılan ve kamuoyunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu işaret ettiği öne sürülen “Türkiye’nin yerli ve milli Escobar’ı” yazılı pankart dün gece polis ekipleri tarafından indirildi.

Özdağ, genel merkez önünde yaptığı açıklamayla, “Yerli ve milli Escobar” pankartının bugün tüm il ve ilçelerdeki parti binalarına asılacağını kaydetti.

Sosyal medyadan da açıklama yapan Özdağ "Eskişehir polisi Escobar pankartını savcılık talimatı İle indiriyor. Yarın konu mahkemeye gidecek. Eskişehir Zafer Partisi il başkanı Mustafa Aynacı’ya yarın tekrar pankart asma talimatı verdim" dedi. 

O pankart tekrar asıldı

Öte yandan yapılan açıklamaya göre “Türkiye’nin yerli ve milli Escobar’ı” yazılı pankart partinin Eskişehir İl Başkanlığı binasına tekrar asıldı.

Partinin Eskişehir İl Başkanlığı'na ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Eskişehir halkı Escobar kim sorusuna bugün de cevap ararken, onlara "Korkma! Zafer yakın!" diyoruz. Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği davasında bir adım geri atmamızı bekleyenler ise büyük gaflet içindedir. Onlara da 'sindiremezsiniz' diyoruz. Yaşasın Türk milletinin zaferi" denildi.