Afyonkarahisar’da dün akşam zorunlu iniş yaptığı açıklanan eğitim uçağı sabahın ilk ışıkları ile indiği yerde görüntülendi. Uçağın yarısının hayvanların sulandığı kanalın içinde olduğu ve kuyruk kısmının yukarı doğru baktığı gözlendi.

4 gün önce kayboldu! Her yerde aranıyor 4 gün önce kayboldu! Her yerde aranıyor

Olay, dün akşam Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Çiftliğinde meydana geldi. Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığına ait olduğu açıklanan 2 kişilik eğitim uçağı kalktıktan kısa bir süre sonra motor arızası nedeniyle zorunlu iniş yaptı. Olayda hafif yaralanan Ü.P.K. (27) adlı kadın pilot ile Y.E.B. (19) adlı pilot hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada ise “Akşam saatlerinde Hava Meydan Komutanlığına ait Cessna 172 tipi eğitim uçağı uçuş esnasında zorunlu iniş yapmıştır. Herhangi can kaybının olmadığı kazada, maddi hasar meydana gelmiştir. Pilotlarımızın sağlık durumları iyi olup, ayakta tedavileri sürdürülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Uçağın enkazının kaldırılması bekleniyor

Günün ilk ışıkları ile birlikte uçak zorunlu iniş yaptığı alanda görüntülendi. Uçağın yarısının çiftlikte bulunan manda, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sulandığı kanalda olduğu kuyruk kısmının ise havada olduğu görüldü.

Jandarma ekipleri tarafından güvenlik önlemi alınan bölgede uçağın enkazının günün ilerleyen saatlerinden kaldırılması bekleniyor.

Taburcu edildiler

Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığına ait Cessna 172 tipi eğitim uçağı dün akşam saatlerinde kalktıktan kısa bir süre sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Çiftliği zorunlu iniş yaptı. Uçağın yarısı çiftlikte bulunan manda, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sulandığı kanala girerken kuyruk kısmı ise havada kaldı. Olayda hafif şekilde yaralanan ve kontrol amaçlı hastaneye kaldırılan Ü.P.K. (27) adlı kadın pilot ve Y.E.B. (19) adlı pilot tedavilerinin ardından taburcu edildi.