Eskişehir’de açıköğretim öğrencileri için çalışıyorlar Eskişehir’de açıköğretim öğrencileri için çalışıyorlar

Rehberler Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nü gezdirirken aynı zamanda kampüs olanakları, spor olanakları, yemekhane ve kütüphane olanakları, burs ve barınma olanakları, öğrenci kulüpleri gibi konular hakkında öğrencilere bilgi veriyor. Ayrıca fakülte ziyaretleri de gerçekleştirilerek öğrencilerin merak ettikleri konularla ilgili sorularını öğretim üyelerine sorma imkânı sağlanıyor.

Üniversite tanıtım gezileri, öğrencilerin kariyer planları yapmalarında ve seçimlerinde yol gösterici oluyor. Aynı zamanda üniversite kültürü, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgi edinilmesi öğrencilerin motivasyonunu artmasına, bakış açılarının daha da genişlemesine olanak tanıyor. Bu amaçla üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olabilmek, motivasyonlarını artırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri fakülteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerini sağlamak, meslekler ve üniversitede yaşam hakkında bilgi almalarına yardımcı olmak adına düzenlenen tanıtım gezileri tüm hızıyla devam ediyor.

Liseli öğrenciler ağırlanıyor

Anadolu Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Tanıtım Ofisi, İzmir’den Muğla’ya, Edirne’den İstanbul’a, Ankara’dan Konya’ya, Ordu’dan Samsun’a, Antalya’dan Adana’ya, Diyarbakır’dan Gaziantep’e uzanan her ilden liseleri ağırlamaktan mutluluk duyuyor.

2023 yılında Anadolu Üniversitesini 286 lise ziyaret etti ve yaklaşık 15 bin öğrenciye üniversitenin tanıtımı yüz yüze sağlandı. Her geçen yıl liselerin ziyaret talebinin arttığı Anadolu Üniversitesinde 2024 yılı için de müracaatlar yoğun bir şekilde devam ediyor. Ziyaret edilen Fakülteler/Yüksekokullar genellikle liselerin alanlarına göre tercih ediliyor. En çok ziyaret edilen Fakülteler/Yüksekokullar arasında Eczacılık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi ilk sıralarda yer alıyor.

Tanıtım gezisi başvurularımız üniversitemiz web sayfasında “Aday Öğrenciler” https://anadolu.edu.tr/kisisel/aday-ogrenciler kısmında yer alan “Tanıtım Gezisi Başvuru Formu” üzerinden online olarak yapılıyor.